24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Reprezentacja kobiet Utah padła ofiarą „rasistowskich przestępstw z nienawiści” podczas turnieju NCAA

Reprezentacja kobiet Utah padła ofiarą „rasistowskich przestępstw z nienawiści” podczas turnieju NCAA

On gra

Kobieca drużyna koszykówki stanu Utah była zmuszona zmienić hotel podczas udziału w tegorocznym turnieju NCAA z powodu tego, co trenerka Lynn Roberts określiła jako „rasistowskie przestępstwa z nienawiści wobec naszego programu”.

Roberts przedstawiła swoje uwagi po oświadczeniach Utisa. Przegrana 77-66 z Gonzagą W drugiej rundzie turnieju.

„Mieliśmy kilka przypadków rasistowskiego przestępstwa z nienawiści wobec naszego programu” – powiedział Roberts po poniedziałkowej porażce. Według Salt Lake Tribune. „To bardzo przygnębiające dla nas wszystkich. Wiesz, myślisz, że w naszym świecie lekkoatletyki i college'u jest to szokujące, ponieważ na kampusie panuje duża różnorodność, więc nie jesteś na to tak bardzo narażony”.

Roberts nie podał żadnych szczegółów, ale powiedział, że do wydarzeń doszło w czwartkowy wieczór, po wejściu drużyny do hotelu w Coeur d'Alene w stanie Idaho, około 30 minut od stadionu gospodarza Gonzagi.

Według raportu z incydentu sporządzonego przez Departament Policji w Coeur d'Alene, członkowie zespołu wyszli na kolację, kiedy dwa pickupy „zwiększyły obroty silników i popędziły wraz z zespołem”, gdy jechały ulicą.

W raporcie czytamy dalej: „Następnie ciężarówki zawróciły i ruszyły w stronę drużyny i krzyknęły do ​​nich „nie”, ponieważ wielu ich zawodników było Afroamerykanami”.

Roberts powiedział, że zespół wyprowadził się z hotelu w piątek – w dniu meczu pierwszej rundy przeciwko stanowi Dakota Południowa – podczas gdy NCAA i Gonzaga pomogli w znalezieniu nowego hotelu.

Departament Lekkoatletyczny Gonzagi Wydaj oświadczenie Po meczu potępiła „mowę nienawiści w jakiejkolwiek formie”.

„Jesteśmy rozczarowani i głęboko zasmuceni, gdy dowiedzieliśmy się, że to, co zawsze powinno być niesamowitym przeżyciem dla gości i turniejów, zostało w jakikolwiek sposób zagrożone przez tę sytuację, ponieważ w żaden sposób nie odzwierciedla to wartości, standardów i przekonań, jakie wyznajemy na Uniwersytecie Gonzaga”, powiedział oświadczył.

READ  Jonny Davis z Wisconsin Badgers, prawdopodobnie 9. miejsce w ESPN 100, za wejście do NBA Draft

Roberts określiła sytuację jako „niepokojącą i niefortunną” i stwierdziła, że ​​wydarzenia te sprawiły, że jej gracze poczuli się niepewnie podczas czegoś, co powinno być szczęśliwe.

„To niefortunne, że w pewnym stopniu zaniedbuje się to doświadczenie” – powiedział Roberts. „Więc szok jest taki: «Wow, nie mogę uwierzyć, że to się wydarzyło». Tak, myślę, że to się często zdarza. Za mało się o tym mówi”.

Współautor: Brent Schrotenboer