19 maja, 2024

Zawodnik 49ers, Deebo Samuel, nie ma złamania barku, jego stan na mecz NFC Championship jest nadal niepewny

Trener Kyle Shanahan powiedział w poniedziałek, że bramkarz drużyny San Francisco 49ers, Deebo Samuel, podczas weekendowego meczu o mistrzostwo NFC przeciwko Detroit Lions pozostaje niepewny. Samuel doznał kontuzji barku w sobotnim meczu, w którym jego zespół zwyciężył 24:21 z Green Bay Packers, ale zespół stwierdził, że nie doznał złamania.

49ers wyrazili nadzieję, że do połowy tygodnia będą mieli dokładniejsze pojęcie o potencjalnej dostępności Samuela w grze o tytuł NFC.

„Nie było złamane, więc to był naprawdę dobry znak” – Shanahan powiedziała o ramieniu Samuela. „Ale nadal bardzo nas boli świadomość tego, jak zregenerujemy się w tym tygodniu. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć, jak on będzie się czuł w środę. Na podstawie tego, czy sytuacja się poprawi, czy nie, zrobimy to Zobaczymy, czy ma szansę zagrać, czy nie.”

49ers formułują obecnie swój ofensywny plan gry. Środa to dzień stabilizacji w trakcie treningu, a czwartek to najcięższy trening w tygodniu.

„Jeśli wiemy, że nie jest dostępny, ułatwia to planowanie gry” – powiedział Shanahan. „Ale jeśli będzie jakakolwiek szansa, a myślę, że będziemy mieli lepszy pomysł w środę, oczywiście w (planie gry) będą dla niego pewne rzeczy”.

Zespół 49ers był zadowolony z wkładu weterana przyjmującego, Chrisa Conleya, w meczu przeciwko Packers. Conley rzucił kluczowy blok biegnącemu Christianowi McCaffreyowi, po czym złapał 17-jardowego złapania rozgrywającego Brocka Purdy'ego w zwycięskiej akcji.

„Conley – właśnie dlatego są tu tacy goście jak on i Willie Snead” – powiedziała Shanahan.

Samuel dwukrotnie opuścił mecz rundy dywizji NFC, po czym został wykluczony z gry z powodu kontuzji barku na początku trzeciej kwarty. Kontuzja barku wystąpiła w połowie pierwszej kwarty i początkowo było wątpliwe, czy wróci. Na początku pierwszej połowy widziano go bez koszulki i naramienników, po czym szybko został wykluczony z gry do końca meczu.

READ  Wynik Detroit Red Wings vs. St. Louis Blues: CZAS, kanał telewizyjny

Po raz pierwszy opuścił boisko w pierwszej kwarcie po mocnym uderzeniu w głowę. Wszedł do niebieskiego namiotu medycznego i przed powrotem na linię boczną zapoznał się z protokołem dotyczącym wstrząśnienia mózgu.

Dzień Samuela zakończył się dwoma złapaniami i 24 jardami. W sezonie zanotował 892 jardy w biegu i 225 jardów w odbiorze, w sumie 12 przyłożeń.

Utrata Samuela w połowie meczu jeszcze bardziej sfrustrowała 49ers

Oczywiście brak Samuela w rotacji odbierających jest niekorzystny dla 49ers. Przegrali wszystkie trzy mecze, które opuścił lub których nie mógł ukończyć z powodu kontuzji barku w 6 tygodniu. Gorsza jest jednak przegrana na początku meczu, jak to miało miejsce w sobotę. Shanahan powiedział, że doprowadziło to do różnego rodzaju wyzwań związanych z grą akcji, w tym jednego, w którym Juwan Jennings ustawiał się w kolejce do tyłu i został przeniesiony. (Wynik: strata 1 jarda).

Co więcej, Purdy mógł wykorzystać Samuela w dniu, w którym Packers grali przy miękkiej osłonie, a celność Purdy'ego była ograniczona z powodu deszczu i mokrej piłki nożnej. Powiadomienia o grze będą prawdopodobnie podobne do rozmów z trzeciego tygodnia, kiedy Purdy 12 razy strzelił do Samuela w meczu przeciwko New York Giants, a Samuel zakończył mecz ze 129 jardami. — Matt Barrows, pisarz pokonany przez 49ers

Samuel ma dodatkową motywację do gry dla Lions

Samuel nie potrzebuje dodatkowej motywacji, aby zagrać w niedzielę. W końcu jego zespół trzeci rok z rzędu bierze udział w mistrzostwach NFC, a dwa poprzednie mecze zakończyły się załamaniem serca zarówno dla niego, jak i 49ers. Jednak pojedynek 49ers-Lions ma dodatkowy akcent, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo Lions C.J. Gardner Johnson, były zawodnik Eagles, od sezonu zasadniczego rywalizuje z Samuelem.

„Lepiej miejcie nadzieję, że te wszystkie rozmowy, które prowadzicie, kiedy się zobaczymy, niezależnie od rundy (play-off)… ponieważ mogę was chronić” – powiedziała Gardner-Johnson podczas sesji na żywo na Instagramie. Cofasz się. Cofasz się. Nie mam zamiaru tu siedzieć i się z tobą bawić, chłopcze. „Tylko dlatego, że masz teczkę, ludzie dają ci trochę dźwigni” , a wtedy jesteś niczym, bracie.

READ  John Calipari wciąż pracuje nad sprowadzeniem Sheldona Sharpa z powrotem do Kentucky po projekcie reklamy

Samuel jest w trakcie długotrwałego sporu z obrońcami Filadelfii w związku z zeszłorocznymi mistrzostwami NFC. To dodało trochę energii spotkaniu drużyn, które odbyło się 3 grudnia w tym sezonie. Rozpalony do czerwoności Samuel zakończył ten mecz z 138 jardami i trzema przyłożeniami. — taczki