19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zarówno stany czerwone, jak i stany niebieskie oglądały film A24

Zarówno stany czerwone, jak i stany niebieskie oglądały film A24

Nieszczęsny Alex Garland Wojna domowaopowiadający o Ameryce rozdartej przez skorumpowanego prezydenta i brutalnych aktach wojny popełnionych na zwykłych obywatelach, wywołał wiele spekulacji – i założeń – zanim zadebiutował w kinach w weekend 12–14 kwietnia.

Czy wygrana w niebieskich stanach będzie przegraną bitwą w czerwonych stanach? Czy to zmotywuje zwolenników Trumpa, którzy chcą zobaczyć takie obrazy, jakie widzieliśmy podczas ataku na stolicę USA 6 stycznia? A może liberałowie zakładają, że będzie to balsam na ich pogląd i zobaczą, jak wyłoni się on z pełną mocą? W końcu Hollywood nie jest bastionem Republikanów. To samo dotyczy niezależnego studia A24, które wyprodukowało film.

W zaskakującym rozwoju sytuacji Wojna domowa Udało się znaleźć złoty środek, obie strony odłożyły na bok różnice i usiadły razem w kinach w całym kraju, aby przekonać się na własne oczy, o co tyle szumu. Z ostatecznych danych sondażu przeprowadzonego w weekend wynika, że ​​pięćdziesiąt procent nabywców biletów określiło się jako konserwatyści, a pozostałe 50 procent to liberałowie. Wiadomo, że A24 nienawidzi mediów, ale po weekendzie źródło zbliżone do projektu podzieliło się swoimi wnioskami THR.

Szefowie konkurencyjnego studia chętnie to potwierdzają Wojna domowa Grał dobrze w stanach niebieskich i czerwonych. „Obie strony były zainteresowane. A24 wykonało dobrą robotę, nie skłaniając się politycznie w żadną stronę” – mówi szef dystrybucji w innym studiu.

Film Garland otworzył się lepiej niż oczekiwano 25,7 miliona dolarów, co stanowi rekord dla A24. Kosztujący 50 milionów dolarów film to jak dotąd największa porażka tego niezależnego studia. Zgodnie ze swoją tendencją do wykorzystywania filmów do wywoływania rozmów, nigdy nie zamierzała nakręcić filmu gloryfikującego tę czy inną partię polityczną – do tego stopnia, że ​​niektórzy liberałowie byli zdenerwowani.

Wojna domowa to film ostry i niewygodny nie dlatego, że w pełni popiera jakąś konkretną ideologię, ale dlatego, że tak nie jest – a nie znosimy braku jasno określonych stron, które można poprzeć lub przeciwstawić się, lub mediów, które nie do końca pokrywają się z naszym światopoglądem, więc możemy wyjdź z teatru pewnie z… Wiedząc, że jesteśmy dobrymi ludźmi” – napisał w magazynie felietonista Richard Newby „ Reporter z Hollywood.

A w okolicach Los Angeles, Nowego Jorku i Denver Wojna domowa Według szczegółowych danych sondażowych była ona wypaczona liberalnie lub podzielona w stosunku 50 do 50. Według sondażu PostTrak, wskaźnik ten był znacznie przeindeksowany w Los Angeles i San Francisco.

Rynki, na których większość społeczeństwa miała orientację umiarkowaną lub konserwatywną, obejmowały Phoenix, Kansas City, Missouri i Dallas.

Wojna domowa Zawyżona na wielu małych rynkach o wysokich dochodach i nastawionych konserwatywnie, w tym w Sacramento w Kalifornii, El Paso, Teksasie, Oklahoma City, Albuquerque, Nowym Meksyku, Waco w Teksasie, Brownsville w Teksasie i Colorado Springs w Kolorado. Rynki liberalne, Wojna domowa Przeindeksowany w Portland, ruda.

Co ciekawe, dane pokazują, że 70% osób kupujących bilety w Denver, Kansas City i Phoenix było w pobliżu wojska, co oznacza, że ​​mieli członka rodziny lub przyjaciela w wojsku. Kolejna godna uwagi ciekawostka: największy w historii tłum zgromadził się w Kansas City, na rynku o tendencjach konserwatywnych, gdzie 55 procent kupujących bilety było w wieku 35 lat lub starszych.

Wojna domowaTemat filmu był najbardziej wciągający – więcej widzów jako powód do pojawienia się na ekranie podało dystopijną historię polityczną, a nie akcję lub zainteresowanie filmami niezależnymi, chociaż w stosunkowo niewielkim stopniu (każda grupa składała się z około 1/3 widzów, ale temat był najwyższy).

Elementy akcji pomogły filmowi dobrze odnieść sukces na wszystkich głównych rynkach, natomiast miłośnicy kina mocno pojawili się w twierdzach kina niezależnego, w tym w Los Angeles i Nowym Jorku.

Ogółem 57 widzów było w wieku od 18 do 34 lat, co jest ulubionym miejscem A24, znanego z takich filmów jak Dziedziczny, Żelazny pazur I X Trylogia horroru. Wojna domowa W filmie przeważali mężczyźni (63%), zgodnie z typowym podziałem filmów akcji.

Wojna domowa Fabuła skupia się na fotoreporterce wojennej Kirsten Dunst i jej współpracownikach, którzy przemierzają wrogie Stany Zjednoczone, rozdarte między siłami amerykańskimi a separatystami znanymi jako Front Zachodni, obejmujący Kalifornię i Teksas. Front Zachodni walczy z autorytarnymi rządami trzyletniego prezydenta (Nick Offerman), który rozwiązał FBI.

Wojna domowaPierwszy zwiastun filmu zwrócił na siebie uwagę, gdy ujawniono, że Kalifornia i Teksas są sojusznikami pomimo dzielących je różnic politycznych w prawdziwym życiu. Ci, którzy wiedzą, jak działa A24, twierdzą, że studio prawdopodobnie uważa B-CinemaScore filmu za odznakę honorową, ponieważ chce, aby jego filmy powodowały podziały. Z pewnością wydaje się, że wywołało to wiele rozmów.

„Wszędzie udaje się to dobrze” – mówi dyrektor konkurencyjnego studia, identyfikując najbardziej dochodowe rynki, na czele z Los Angeles, Nowym Jorkiem, Dallas, San Francisco, Chicago, Houston, Waszyngtonem, Toronto, Denver i Phoenix.

READ  Justin Bieber twierdzi, że nie pochwalał nowych produktów H&M