16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zapomnij o Nvidii: 3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić zamiast tego

Zapomnij o Nvidii: 3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które możesz kupić zamiast tego

Czas zacząć myśleć o zwycięzcach kolejnego rozdziału ruchu AI.

Nie da się ukryć, że technologiczny gigant Nvidia (NVDA 3,55%) Jest to preferowany sposób angażowania się przez wielu inwestorów w szaleństwo sztucznej inteligencji (AI) w ciągu ostatnich 18 miesięcy. I to jest prawda. Jego procesory stanowią szkielet większości platform AI.

Jak to często bywa, czas i rzeczywistość doganiają Nvidię. Rywale ciężko pracują, aby zniwelować różnicę w udziałach w rynku, a (ponieważ jest już tak duża) przyspieszające tempo wzrostu Nvidii ma spowolnić. Akcje tej spółki są również pod pewnymi względami bardzo drogie… Jest to premia, która powoduje, że niektórzy inwestorzy zastanawiają się, jak daleko mogą posunąć się w najbliższej przyszłości.

Tłumaczenie: Może już czas zacząć szukać innych sposobów na inwestowanie w kolejną fazę rewolucji AI. Oto trzy inne akcje AI, które warto rozważyć zamiast (lub przynajmniej oprócz) Nvidii.

1. Technologie Palantira

Jeśli Twoje doświadczenie ze sztuczną inteligencją (i jej świadomość) ogranicza się do łatwych w obsłudze platform czatowych, takich jak ChatGPT OpenAI, Google Gemini firmy Alphabet lub… MicrosoftuDrugi pilot, możesz zgodzić się, że są to inteligentne aplikacje. Ale generatywna sztuczna inteligencja nie do końca wygląda na technologię, która powinna być podstawą całej branży.

Jednak chatboty oparte na sztucznej inteligencji nie są jedynym sposobem na promowanie rozwiązań AI. Platformy sztucznej inteligencji zbudowane od podstaw są od podstaw bardziej atrakcyjne dla przemysłu i organizacji, pomagając im przeglądać góry danych cyfrowych w celu podejmowania bardziej świadomych decyzji.

Wchodzi Technologie Palantira (pasek -0,34%), nazwa niezależnego oprogramowania AI (co oznacza dedykowanego wyłącznie rozwiązaniom decyzyjnym opartym na sztucznej inteligencji), które stało się głównym graczem w tej wschodzącej branży. W zeszłym roku zarobił 2,2 miliarda dolarów, z czego nieco ponad 200 milionów dolarów przekształcił w dochód netto.

READ  Inflacja w strefie euro spadła w styczniu, ponieważ spadły koszty energii

To niezbyt dużo pieniędzy, szczególnie jak na firmę o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 50 miliardów dolarów. Kluczem do pozytywnego wyniku jest jednak trajektoria tych wyników. Analitycy oczekują, że przychody Palantir będą rosły w tempie ponad 20% rocznie w ciągu najbliższych kilku lat, tworząc wielkość wolumenu, która wypchnie wschodzące spółki daleko od czerwieni i głęboko w czerń.

Motorem tego potencjalnego wzrostu jest rosnąca gotowość do płacenia za wszystko, co sztuczna inteligencja może zrobić w procesie decyzyjnym. Firma zajmująca się badaniem rynku technologicznego Precedence Research spodziewa się, że do 2032 r. rynek oprogramowania AI będzie rósł w tempie 23% rocznie.

Ponieważ Palantir Technologies obsługuje już dużą liczbę znaczących klientów, w tym nazwę sieci Systemy CiscoArmia USA i gigant energetyczny Exxona Mobilaistnieją duże szanse, że uda mu się przejąć przynajmniej odpowiednią część tego wzrostu.

2. Jon Q

Obliczenia binarne oparte na krzemie istnieją już od dziesięcioleci. Rozwijał się dalej, w miarę jak przypisane mu zadania stały się bardziej złożone. Doszliśmy jednak do punktu, w którym zwykły sprzęt komputerowy nie jest już w stanie obsłużyć tego rodzaju, jaki eksperci w dziedzinie oprogramowania mogą sobie wyobrazić, a następnie stworzyć. Komputery kwantowe, które do interpretacji i obliczania informacji cyfrowych wykorzystują cząstki subatomowe zamiast krzemu, stanowią nową granicę komputerów. W zakresie, w jakim to porównanie miałoby jakikolwiek sens, komputery kwantowe mogą być tysiące, jeśli nie miliony razy szybsze niż komputery klasyczne, w zależności od wykonywanego przez nie zadania. Ma to oczywiście ogromne implikacje dla sztucznej inteligencji.

Jon Q (JOŃSKI 1,02%) Jest jedną z niewielu firm rozwijających tego typu platformy obliczeniowe. Właściwie już go opracował i wprowadził na rynek; Teraz jest po prostu lepiej. Platforma IonQ Tempo będąca obecnie w fazie rozwoju będzie wykorzystywać 64-chipowy, nadprzewodzący, wbudowany układ kubitowy (centralny element funkcji obliczeniowych komputerów kwantowych), w porównaniu do zaprezentowanej w 2020 r. platformy IonQ Harmony, która wykorzystywała zaledwie 11 cząstek kwantowych na chip.

READ  Crypto: Co dalej, gdy upadek FTX prowadzi do „momentu Lehmana”?

Jednak nie zrozum źle. świat NIE Czekam na technologię nowej generacji. Firma może się już pochwalić wieloma płacącymi klientami i partnerami programistycznymi, zaczynając od Lockheed Martin Do Microsoftu Airbusa Do Narodowego Laboratorium w Oak Ridge, żeby wymienić tylko kilka. Przychody w czwartym kwartale wynoszące zaledwie 7,6 mln dolarów są w dalszym ciągu o 77% lepsze niż w porównaniu kwartalnym z poprzedniego roku, a działalność firmy w dużej mierze utrudnia brak możliwości zbudowania większej liczby systemów i świadczenia większej liczby usług. Jest to jednak odpowiedź na zapotrzebowanie. Precedence Research spodziewa się, że rynek obliczeń kwantowych będzie się rozwijał do 2030 r. ze złożoną roczną stopą wzrostu na poziomie 37%.

Z pewnością istnieje tutaj ryzyko powyżej średniej. Oznacza to, że obliczenia kwantowe są wciąż stosunkowo młodą nauką. Jego krajobraz może niewiele zmienić się w bliższej i dalszej przyszłości.

Jednak oczekiwana nagroda jest miarą tego ryzyka. Obecna cena docelowa konsensusu dla IonQ wynosi 14,98 USD. To o 85% więcej niż aktualna cena akcji.

3. Jabłko

I na koniec dodaj jabłko (Wielbłąd 2,86%) Oto lista akcji AI, które możesz kupić poza Nvidią. To propozycja, która może zaskoczyć część inwestorów. Chociaż nie bez powodu jest najbardziej dochodową spółką notowaną na giełdzie w Stanach Zjednoczonych, nie jest postrzegana jako główny gracz w przestrzeni AI. (Państwowy koncern naftowy Arabii Saudyjskiej Saudi Aramco jest najbardziej dochodową firmą na świecie.)

To się jednak wkrótce zmieni. Na lutowym zgromadzeniu akcjonariuszy dyrektor generalny Tim Cook zauważył: „Każdy komputer Mac wyposażony w krzem Apple jest maszyną AI o niezwykłych możliwościach. Tak naprawdę nie ma obecnie na rynku lepszego komputera ze sztuczną inteligencją”. Cook podkreślił także prace Apple nad generatywną sztuczną inteligencją. W tym celu poprosił także świat, aby jeszcze w tym roku poszukał nowych funkcji AI za pośrednictwem jej technologii.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: wzrost na rynku napotyka opór, gdy stopy kapitalizacji rosną; Snap snorkeling

Co to oznaczało, nie było wówczas do końca jasne, choć powoli wychodzą na jaw szczegóły. Na przykład w maju pojawiły się doniesienia, że ​​firma pracuje nad własnymi procesorami AI do centrów danych (zamiast polegać na chipach innych firm, takich jak te produkowane przez Nvidię). Następnie, podczas corocznej konferencji programistów w tym tygodniu, firma ogłosiła, że ​​ChatGPT OpenAI wkrótce będzie można zintegrować z nowszymi urządzeniami Apple. Co najważniejsze, Cook dał jasno do zrozumienia, że ​​Apple nie będzie gromadzić ani przechowywać żadnych danych osobowych w wyniku korzystania z nowych ofert sztucznej inteligencji.

Na pierwszy rzut oka inwestorzy nie byli zachwyceni. Oczekiwali więcej lub przynajmniej spodziewali się więcej szczegółów na temat tych i przyszłych funkcji opartych na sztucznej inteligencji. Jednak 24 godziny później po tej wiadomości kurs akcji wzrósł o 6%.

Nie bądź jak pierwsi inwestorzy na giełdzie i nie lekceważ tego, co właśnie ujawnił Apple. Być może właśnie na to czekała grupa zagorzałych fanów Apple przed aktualizacją swoich iPhone’ów. Dlatego nie zdziw się, gdy sprzedaż produktów oszczędzających chleb w końcu ponownie wzrośnie. Może to być także zaledwie rzut oka na większe ambicje Apple w zakresie sztucznej inteligencji.

Susan Frey, dyrektor Alphabet, jest członkiem zarządu The Motley Fool. James Bromley ma pozycje w alfabecie. Motley Fool zajmuje stanowiska w firmach Alphabet, Apple, Cisco Systems, Microsoft, Nvidia i Palantir Technologies i je rekomenduje. Motley Fool poleca firmę Lockheed Martin. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.