20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PacWest sprzedaje pożyczki Ares jako Private Trust Banking Division

PacWest sprzedaje pożyczki Ares jako Private Trust Banking Division

(Bloomberg) – BackWest Bancorp sprzedał Ares Management portfel pożyczek zabezpieczonych aktywami o wartości 3,5 miliarda dolarów, najnowszy przykład banku dążącego do poprawy płynności poprzez sprzedaż aktywów prywatnym firmom inwestycyjnym.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Zarządzający funduszem powiedział w poniedziałkowym oświadczeniu, że Ares Alternative Credit Funds zakupił specjalistyczny portfel finansowania zabezpieczony aktywami, w tym kredytami konsumenckimi, hipotekami i wierzytelnościami z tytułu użytkowania nieruchomości w oznaczonym czasie. PacWest powiedział w oświadczeniu, że pierwsza transza transakcji została zamknięta w zeszłym tygodniu i wygenerowała 2 miliardy dolarów wpływów gotówkowych przed kosztami transakcji.

Private equity i prywatne sklepy kredytowe należą do nielicznych firm, które mają kapitał i apetyt na kupowanie dużych ilości aktywów konsumpcyjnych tworzonych przez duże banki. Inni pożyczkodawcy borykają się z własnymi problemami z płynnością, a niektórzy również konsolidują już ostatnie zakupy.

„Ten zestaw możliwości jest naprawdę dla niektórych z największych zarządzających aktywami” – powiedział w wywiadzie Joel Holsinger, współkierujący alternatywnym kredytem w Ares. „Musisz umieć przemawiać w imieniu miliardów”.

Jednak alternatywni zarządzający aktywami byli sfrustrowani niektórymi próbami wykorzystania zawirowań w branży do kupowania części banków lub grup aktywów. Zamiast tego amerykańskie organy regulacyjne wybrały inne banki, aby poradzić sobie z upadającymi pożyczkodawcami. Podczas gdy wysiłki prywatnych firm inwestycyjnych mające na celu udział w sprzedaży prowadzonej przez organy regulacyjne do Silicon Valley Bank i Signature Bank osłabły, oferty na aktywa od wciąż działających pożyczkodawców okazały się bardziej skuteczne.

„To pierwsza połowa aktywności” – powiedział Hulsinger. „To, co kupiliśmy w tej pierwszej fazie – to, co obecnie sprzedają banki – to ich krótkoterminowe aktywa o zmiennym oprocentowaniu wyższej jakości”.

Czytaj więcej: Sprzedaż kontrolowana przez bank FDIC zostawia prywatne firmy kapitałowe z pustymi rękami

BackWest, regionalny bank z siedzibą w Beverly Hills, zwiększa swoje finanse po tym, jak wypłaty depozytów uderzyły w kilku regionalnych pożyczkodawców na początku tego roku, co doprowadziło do upadku trzech banków w Kalifornii i jednego w Nowym Jorku.

READ  Ceny konsumpcyjne wzrosły najbardziej od ponad dwóch lat

Wcześniej w tym miesiącu zakończyła pierwszą część sprzedaży oddzielnego portfela pożyczek o wartości 5,7 miliarda dolarów firmie inwestycyjnej w nieruchomości Kennedy Wilson Holdings.Inwestycja należąca do Atlas SB Partners.

Bloomberg poinformował w kwietniu, że PacWest rozważa sprzedaż swojego ramienia finansowego pożyczkodawcy i pożyczek związanych z platformą.

Czytaj więcej: Szefowie PacWest próbowali zacząć od nowa. Wtedy SVB zawodzi

PacWest nie była jedyną firmą, która zwróciła się do zarządzających aktywami o pomoc w zmniejszeniu bilansu w związku z odpływem depozytów. W maju Atlas SP, Angelo Gordon i Varde Partners – we współpracy z Pagaya Technologies – kupili pakiet kredytów konsumenckich od amerykańskiej unii kredytowej, aby zwiększyć płynność w obliczu zawirowań w sektorze bankowym.

Akcje PacWest wzrosły o 4,2% o godzinie 10:36 w Nowym Jorku, porównując tegoroczny spadek do 67%.

Portfel zakupiony przez Aresa ma łączne zobowiązania w wysokości 3,54 miliarda dolarów, w tym niespłacone saldo główne w wysokości 2,21 miliarda dolarów, powiedział Baquist w zgłoszeniu.

„Każdy bank, z którym rozmawiamy, patrzy na swoje aktywa” – powiedział Hulsinger. „Nie chcą się poparzyć przez niedopasowanie aktywów do odpowiedzialności. Druga fala, która potrwa lata, będzie polegała na pozbywaniu się działalności niezwiązanych z podstawową działalnością i zawieraniu umów dotyczących ulg kapitałowych”.

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP