19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PwC Australia zamierza sprzedać firmę rządową za 1 dolara australijskiego i mianować nowego dyrektora generalnego

PwC Australia zamierza sprzedać firmę rządową za 1 dolara australijskiego i mianować nowego dyrektora generalnego

SYDNEY (Reuters) – PricewaterhouseCoopers Australia w niedzielę zawarła wyłączną umowę z firmą private equity Allegro Funds na sprzedaż swoich praktyk rządowych za 1 dolara australijskiego, sprowadzając dyrektora generalnego z Singapuru, aby poprowadził swoją rodzimą firmę przez skutki skandalu krajowego. .

Skandal, który wybuchł w styczniu, kręcił się wokół byłego partnera podatkowego PwC, który doradzał rządowi federalnemu w sprawie przepisów zapobiegających uchylaniu się od płacenia podatków przez przedsiębiorstwa i udostępniał poufne informacje kolegom, którzy następnie wykorzystywali je do promowania międzynarodowych korporacji.

W obliczu rosnącego sprzeciwu ze strony kluczowych klientów rządowych, PwC poinformowało, że zawarło wyłączną umowę zbycia swoich federalnych i stanowych przedsiębiorstw rządowych na rzecz funduszy Allegro za 1 dolara australijskiego (0,67 dolara), jak poinformowano po raz pierwszy w piątek.

– poinformowała profesjonalna firma usługowa oświadczenie na swojej stronie internetowej.

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, Allegro założy nową spółkę jako korporację, a nie spółkę osobową, według źródła, które nie zostało upoważnione do wypowiadania się w mediach. Własność zostanie podzielona między Allegro i byłych partnerów PwC, podało źródło, choć dokładny podział nie jest znany.

Rzecznik Allegro Funds odmówił komentarza.

PricewaterhouseCoopers powiedział, że zbycie stanowiło około 20% przychodów w roku podatkowym 2023. Firma zarobiła 3 miliardy dolarów australijskich (2 miliardy dolarów) przychodów w ostatnim roku finansowym.

„Podjęliśmy ten krok, ponieważ jest to słuszne dla naszych klientów z sektora publicznego oraz w celu ochrony miejsc pracy 1750 utalentowanych osób w naszej działalności rządowej” — powiedział Justin Carroll, prezes PricewaterhouseCoopers Australia.

Umowa ma na celu odizolowanie rządowej działalności konsultingowej firmy i odbudowanie zaufania z kilkoma departamentami i agencjami, które zamroziły firmę od nowej pracy.

Deborah O’Neill, senator Partii Pracy, która w zeszłym miesiącu pomogła uwolnić skrytkę wewnętrznych e-maili PricewaterhouseCoopers, powiedziała, że ​​firma nie może „usunąć się z drogi”, dopóki nie ujawni pełnych danych osób zaangażowanych w naruszenie poufnego dokumentu.

READ  Bitcoin spada poniżej 35 000 $ po raz pierwszy od stycznia

„Więcej tego samego z nową nazwą to wciąż więcej tego samego” – powiedziała w oświadczeniu.

Nowy dyrektor generalny

Globalny prezes PwC, Bob Moritz, publicznie przeprosił w oświadczeniu i powiedział, że PwC Australia nie spełniła standardów i wartości firmy pod poprzednim kierownictwem.

Kevin Burrows, obecnie Global Customers and Industries Leader z siedzibą w Singapurze, zostanie dyrektorem generalnym i przejmie tę rolę po przeprowadzce do Sydney.

Pełniąca obowiązki dyrektora generalnego Christine Stebbins pozostanie na tym stanowisku do czasu przybycia Burrowsa.

„PricewaterhouseCoopers Australia ma wiele do zrobienia i jestem przekonany, że podjęte przez nią kroki… doprowadzą do silniejszej firmy” — powiedział Moritz.

(1 USD = 1,4977 dolarów australijskich)

(Raportowanie Louisa Jacksona i Sama McKeitha). Montaż autorstwa Christophera Cushinga i Toma Hogga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Louisa Jacksona

Thomsona Reutera

Raporty o najświeższych wiadomościach z Australii i Nowej Zelandii obejmujące najważniejsze artykuły ze świata polityki, firm i towarów. Wcześniej pisał o akcjach w Morningstar.