22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Z nowym kontraktem Andy Reid ma szansę zostać trenerem odnoszącym największe sukcesy w historii NFL

Z nowym kontraktem Andy Reid ma szansę zostać trenerem odnoszącym największe sukcesy w historii NFL

Andy'ego Reida teraz Podpisał kontrakt z Chiefs do 2029 rokudaje mu to wielką szansę na przejście na emeryturę po zwycięstwie lidera wszechczasów NFL pod względem głównego trenera, zarówno w sezonie zasadniczym, jak i po sezonie.

Chiefs mają zarówno Reida, jak i Patricka Mahomesa na długoterminowych kontraktach, co oznacza, że ​​Reid może z łatwością nadal notować średnio 12–13 zwycięstw w sezonie. (W ciągu sześciu lat Mahomesa jako początkowego rozgrywającego The Chiefs odnotowywali średnio 12,5 zwycięstw rocznie w sezonie zasadniczym).

Reid ma obecnie w swojej karierze trenerskiej 258 zwycięstw w sezonie zasadniczym, o 70 więcej niż rekordzista Don Shula. Jeśli Chiefs nadal będą wygrywać 12,5 meczów rocznie, Reed prześcignie Shulę w sezonie 2029.

Reid ma także 26 zwycięstw po sezonie, pięć za rekordzistą Billem Belichickiem. Jeśli Chiefs nadal będą notować średnio 2,5 zwycięstw posezonowych rocznie, tak jak miało to miejsce w dotychczasowych sześciu sezonach Mahomesa, Reid zremisuje z Belichickiem po sezonie 2025 i pobije rekord po sezonie 2026.

Łączna liczba 284 zwycięstw Reeda w sezonie zasadniczym i po sezonie wynosi 63 za Shulą, a przy obecnym tempie Reida pobiłby rekord Shuli pod względem łącznej liczby zwycięstw w sezonie 2028.

Możliwe, że Belichick, który w sezonie zasadniczym zanotował 302 zwycięstwa, wróci do trenowania i poprawi rekord Shuli. Biorąc jednak pod uwagę, że każdy zespół, który przejmie Belichick, będzie zespołem odbudowującym się, a Belichick ma 72 lata, a Reid 66, przyszłość Reida jest jaśniejsza niż Belichicka.

Zanim Reid będzie trenerem w ostatnim roku swojego nowego kontraktu, prawdopodobnie będzie trenerem odnoszącym największe sukcesy w historii NFL.

READ  Kelvin Kiptum: Prezydent William Ruto zarządza schronienie rodziny kenijskiego sportowca