20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Yoshinobu Yamamoto: Porównanie jego ofert kontraktowych z Dodgers i Yankees

Yoshinobu Yamamoto: Porównanie jego ofert kontraktowych z Dodgers i Yankees

New York Yankees przegrali z praworęcznym Japończykiem Yoshinobu Yamamoto, ale nie z powodu braku wysiłku.

Porównanie wyników obu drużyn uwiarygodnia tezę, że Yamamoto mógł preferować Dodgers od jakiegokolwiek innego klubu.

Według źródeł zaznajomionych z przedmiotowymi propozycjami Yankees zaoferowali Yamamoto wyższą średnioroczną wartość niż Dodgers, wcześniejszą rezygnację z umowy i więcej pieniędzy w ciągu pierwszych pięciu lat.

Jednak Yamamoto zgodził się na 12-letni kontrakt o wartości 325 milionów dolarów z Los Angeles Dodgers, który obejmuje premię za podpisanie kontraktu w wysokości 50 milionów dolarów, rezygnację z gry po szóstym i dziewiątym roku oraz zaległe wynagrodzenie. Umowa nie jest jeszcze oficjalna. New York Mets zaproponował takie same 12 lat i 325 milionów dolarów. Pozostałe szczegóły ich oferty nie są znane.

Yankees zaoferowali Yamamoto 10-letni AAV o wartości 300 milionów dolarów w porównaniu do 27,08 miliona dolarów Dodgersów. Ich umowa została rozwiązana po piątym roku, a pensje każdego roku były takie same, bez pobierania żadnych pieniędzy.

Zatem włączając opłatę za oddelegowanie do japońskiego klubu Yamamoto, Orix Buffaloes w wysokości 46,875 miliona dolarów, Yankees byli gotowi zapłacić łącznie około 200 milionów dolarów w ciągu pięciu lat, wiedząc, że Yamamoto może wówczas odejść.

Yankees nie zaoferowali Yamamoto rekordowej łącznej wartości miotacza, przekraczającej 324 miliony dolarów, które zagwarantowali Gerritowi Cole'owi po sezonie 2019. Nie zaoferowali także premii za podpisanie kontraktu w wysokości 50 milionów dolarów, chociaż obie strony mogły przeliczyć te pieniądze na premię w przypadku postępu w negocjacjach.

Per Robert Raiola, CPA, dyrektor ds. sportu i rozrywki w firmie księgowej PFK O'Connor Davies, Yamamoto Nie zapłacą podatku w Kalifornii od premii za podpisanie umowy Jeśli nie jest mieszkańcem kraju.

Dodgers wypłacą pełną premię w 2024 roku, a oszczędności podatkowe Yamamoto mogą wynieść aż 7,2 miliona dolarów.

READ  Capitals przejęło Marcusa Johanssona, handlując z Seattle Kraken za Daniela Sprunga i wybierając

Przesłanie wydaje się jasne. Podobnie jak Shohei Ohtani, Według doniesień Giants i Blue Jays są gotowe na pojedynek Po znacznie opóźnionym 10-letnim kontrakcie wartym 700 milionów dolarów, który otrzymał od Dodgersów, wydaje się, że Yamamoto ma konkretny zespół, do którego chce dołączyć. Tą drużyną byli Dodgers.

(Górne zdjęcie Yamamoto: Yoichi Yamazaki/AFP za pośrednictwem Getty Images)