19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wzrosty na giełdach słabną wraz ze spadkiem zaufania konsumentów do najniższego poziomu od 6 miesięcy

Wzrosty na giełdach słabną wraz ze spadkiem zaufania konsumentów do najniższego poziomu od 6 miesięcy

Giełdy amerykańskie straciły dynamikę na porannych obrotach w piątek po tym, jak nastroje konsumentów osiągnęły najniższy poziom od sześciu miesięcy.

Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI), chcący odnieść ósme zwycięstwo z rzędu, utrzymał wzrosty na poziomie około 0,2%, a S&P 500 (^GSPC) wisiał nad płaską linią tuż po zamknięciu po raz pierwszy powyżej 5200 . za miesiąc. Indeks Nasdaq Composite Index (^IXIC) spadł o około 0,1%.

Ostatni Badanie konsumenckie Uniwersytetu Michigan Opublikowane w piątek dane pokazały, że ogólne nastroje w maju spadły o 13%. Odczyt indeksu za ten miesiąc wyniósł 67,4, najniższy poziom od sześciu miesięcy i znacznie niższy od oczekiwań ekonomistów na poziomie 76,2.

Spadek nastrojów następuje w związku z debatą inwestorów na temat przyszłości obniżek stóp procentowych w obliczu ostatnich oznak spowolnienia na rynku pracy.

Czytaj więcej: Jak rynek pracy wpływa na inflację?

W związku z tym inwestorzy będą uważnie słuchać piątkowych przemówień dużej grupy rzeczników Fed, aby uzyskać więcej informacji na temat terminu, tempa i możliwości łagodzenia polityki. W obsadzie mają pojawić się Michelle Bowman, Neel Kashkari i Austin Goolsby.

Wcześniej prezes Fed w Atlancie, Raphael Bostic, powiedział, że spodziewa się jednej obniżki stóp procentowych pod koniec tego roku, ale powtórzył, że inna urzędniczka Mary Daly woli poczekać na silniejszy sygnał, że presja cenowa słabnie.

W sektorze korporacyjnym akcje TSMC (TSM) wzrosły po tym, jak tajwański gigant produkujący chipy podał, że jego sprzedaż wzrosła w kwietniu o 60%. Przypisał ciągłe zapotrzebowanie na sztuczną inteligencję w połączeniu z odrodzeniem się konsumenckich urządzeń elektronicznych, takich jak smartfony.

On żyje7 aktualizacji

 • Zapasy chińskich pojazdów elektrycznych spadają z powodu planu taryfowego Bidena

  Notowani na giełdzie w USA chińscy producenci pojazdów elektrycznych Nio (NIO), Li Auto (LI) i Xpeng (XPEV) odnotowali w piątek spadek akcji po wiadomościach, że prezydent Biden ma ujawnić cła na chińskie strategiczne gałęzie przemysłu, w tym… Pojazdy elektryczne, akumulatory i energię słoneczną. komórki.

  Według Bloomberga obecne taryfy zostaną utrzymane, a ogłoszenie nastąpi w przyszłym tygodniu.

  Oddzielny raport nt dziennik „Wall Street Powiedział, że administracja planuje „prawie czterokrotnie zwiększyć podatek”.

  Wydarzenie to następuje przed kluczowym rokiem wyborczym, w którym skupiono się na sile gospodarczej Chin.

  W zeszłym miesiącu Biden powiedział, że nałoży 25% cła na chińską stal i aluminium. Trump zapowiedział nałożenie na Pekin 60% podatku na cały chiński import, jeśli zostanie ponownie wybrany.

  „Zamiast skorygować swoje złe praktyki, Stany Zjednoczone w dalszym ciągu upolityczniają kwestie gospodarcze i handlowe” – powiedział w piątek rzecznik ministerstwa Lin Jian. „Wzrost ceł pogarsza sytuację”.

 • Wzrosty akcji wyhamowały w obliczu dwucyfrowego spadku nastrojów konsumentów

  Giełdy amerykańskie straciły na wartości w piątek wczesnym popołudniem po tym, jak nastroje konsumentów osiągnęły najniższy poziom od sześciu miesięcy.

  Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI), chcący odnieść ósme zwycięstwo z rzędu, utrzymał wzrosty na poziomie około 0,1%, a S&P 500 (^GSPC) wisiał nad płaską linią tuż po zamknięciu po raz pierwszy powyżej 5200 . za miesiąc. Nasdaq Composite (^IXIC) spadł o około 0,2%.

  Ostatni Badanie konsumenckie Uniwersytetu Michigan Opublikowane w piątek dane pokazały, że ogólne nastroje w maju spadły o 13%. Odczyt indeksu za ten miesiąc wyniósł 67,4, najniższy poziom od sześciu miesięcy i znacznie niższy od oczekiwań ekonomistów na poziomie 76,2.

 • Popularne akcje we wczesnym handlu: Novavax, TSM, Nvidia

  Oto notowania akcji na stronie trendów Yahoo Finance z początku piątku:

  Novavax (Nafax): Akcje firmy farmaceutycznej wzrosły w piątek o ponad 130% po ogłoszeniu jej pojawienia się Transakcja warta 1,4 miliarda dolarów Wraz z francuską firmą Sanofi będzie uczestniczyć w marketingu swojej aktualnej szczepionki na Covid-19 na całym świecie.

  Tajwańska firma produkująca półprzewodniki (TSM): Akcje spółki wzrosły w piątek o prawie 5% po tym, jak producent chipów podał, że jego kwietniowa sprzedaż wzrosła o 60% rok do roku, co wskazuje na utrzymujący się popyt na chipy napędzane sztuczną inteligencją. TSM jest wiodącym dostawcą dla gigantów technologicznych m.in nvidia (NVDA)I amd (AMD)która wzrosła w następstwie wyników TSM.

  ogar dźwiękowy (Suwona): Akcje firmy zajmującej się sztuczną inteligencją podskoczyły o ponad 15% po tym, jak odnotowała ona 73% wzrost przychodów w pierwszym kwartale i poprawiła prognozę przychodów na cały rok na 2024 rok. Dyrektor generalny firmy, Keovan Mohajersaid, powiedział, że sztuczna inteligencja głosowa szybko staje się koniecznością -mieć narzędzie. Do obsługi klienta.

  Słodka zieleń (Saint-Germaina): Akcje spółki wzrosły w piątek o 40% po tym, jak sieć fast-casual sałatkowa ogłosiła zyski za pierwszy kwartał, które przekroczyły oczekiwania, a także poprawiła swoją całoroczną prognozę dotyczącą wyższych cen menu. Sprzedaż w tych samych sklepach wzrosła w tym kwartale o 5% w wyniku podwyżek cen, które również promowała firma Nowa oferta stekówktóry został oficjalnie dodany do składów 7 maja.

 • Nastroje konsumentów pogorszyły się w maju wraz ze wzrostem obaw o inflację i stopy procentowe

  Amerykanie są coraz bardziej zaniepokojeni utrzymującą się inflacją i perspektywą wyższych stóp procentowych na dłużej, niż początkowo oczekiwano.

  Ostatni Badanie konsumenckie Uniwersytetu Michigan Opublikowane w piątek dane pokazały, że ogólne nastroje w maju spadły o 13%. Odczyt indeksu za ten miesiąc wyniósł 67,4, najniższy poziom od sześciu miesięcy i znacznie niższy od oczekiwań ekonomistów na poziomie 76,2.

  W piątkowym raporcie oczekiwania inflacyjne na przyszły rok wyniosły 3,5%, w porównaniu z 3,2% w poprzednim miesiącu. Długoterminowe oczekiwania inflacyjne wzrosły do ​​3,1%, w porównaniu z 3% w poprzednim miesiącu.

  „Chociaż przez ostatnie kilka miesięcy konsumenci wstrzymywali się ze swoją oceną, obecnie dostrzegają niekorzystny rozwój sytuacji w wielu wymiarach” – stwierdziła w oświadczeniu Joan Hsu, dyrektor badania konsumenckiego. „Wyrazili obawy, że inflacja, bezrobocie i stopy procentowe mogą w przyszłym roku pójść w niekorzystnym kierunku”.

 • Giełdy otwierają się wyżej. Dow Jones celuje w ósmy dzień z rzędu wzrostów

  W piątek giełdy otworzyły się na wzrosty, a Dow Jones Industrial Average (^DJI) zamierza zakończyć tydzień ósmym zwycięstwem z rzędu po szczególnie powolnym dla rynków kwietniu.

  W momencie otwarcia indeks Dow Jones wzrósł o około 0,2%, a S&P 500 o około 0,3% po zamknięciu po raz pierwszy od miesiąca powyżej poziomu 5200. Indeks Nasdaq Composite Index (^IXIC) również wzrósł o około 0,2%.

  Rentowność referencyjnych 10-letnich obligacji skarbowych (^TNX) wzrosła o około 4 punkty bazowe, osiągając poziom blisko 4,49%.

  Zyski pojawiają się, gdy inwestorzy wydają się bardziej pewni, że Rezerwa Federalna może obniżyć stopy procentowe wcześniej, niż oczekiwano, po tym jak kwietniowy raport o zatrudnieniu wskazał na oznaki spowolnienia na rynku pracy.

  Mnóstwo rzeczników Fed w piątkowym porządku obrad może zapewnić większą jasność co do przyszłej ścieżki stóp procentowych. W obsadzie mają pojawić się Michelle Bowman, Neel Kashkari i Austin Goolsby.

 • Wskazówki dotyczące podróży

  Citi osiąga dziś niewielkie zyski poprzez wydobycie, wskazując na następujące notatki z tegotygodniowej rozmowy telefonicznej AirBNB (ABNB):

  „Noclegi zarezerwowane w Paryżu podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich są 5 razy wyższe niż w zeszłym roku o tej porze, podczas gdy w Niemczech tego lata obserwuje się podobny trend w przypadku Pucharu Europy, gdzie liczba zarezerwowanych noclegów jest prawie 2 razy większa niż w roku ubiegłym”.

 • Poranne statystyki rynkowe, które powinieneś znać

  Na rynkach utrzymuje się dobra atmosfera, a szczęście zaczyna się nasilać.

  S&P 500 jest nadal na dobrej drodze do trzeciego z rzędu tygodniowego wzrostu, po raz pierwszy od lutego. Co więcej, jak podkreśla Deutsche Bank, był to jak dotąd najmocniejszy wynik indeksu benchmarkowego w tym roku od sześciu sesji. Od ostatniego minimum z 1 maja indeks S&P 500 wzrósł o 3,9%.