9 października, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ropa spada o ponad 1% w związku z obawami o popyt, siła dolara

Ropa spada o ponad 1% w związku z obawami o popyt, siła dolara

Zbiorniki magazynowe ropy naftowej są widoczne z lotu ptaka Cushing Oil Center w Cushing, Oklahoma, USA, 21 kwietnia 2020 r. Baza Reuters/UAV

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Silna presja dolara w miarę zbliżania się decyzji w sprawie stopy Fed
  • Obawy o dostawy ograniczają spadek
  • Wsparcie może zapewnić złagodzenie ograniczeń COVID-19 w Chinach

LONDYN (Reuters) – Ropa spadła w poniedziałek o ponad 1%, zważona oczekiwaniami na słaby globalny popyt i mocniejszy dolar przed możliwą podwyżką stóp procentowych, chociaż obawy o podaż ograniczały spadek.

Banki centralne na całym świecie z pewnością zwiększą w tym tygodniu koszty pożyczek i istnieje pewne ryzyko podwyżki o 1 punkt procentowy przez Rezerwę Federalną USA.

„Następne posiedzenie Fed i silny dolar trzymają w ryzach ceny” – powiedział Tamas Varga z biura maklerskiego BVM.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Cena ropy Brent z dostawą w listopadzie spadła o 1,17 USD (1,3%) do 90,18 USD do 08:22 GMT. US West Texas Intermediate (WTI) za październik spadł o 1,14 USD, czyli 1,3%, do 83,97 USD.

Oczekiwano, że brytyjskie święto państwowe na pogrzebie królowej Elżbiety ograniczy aktywność. Czytaj więcej

Ropa naftowa poszybowała w górę w 2022 r., a ropa Brent zbliżyła się do rekordowego poziomu 147 USD w marcu po inwazji Rosji na Ukrainę, która pogłębiła obawy o dostawy. Od tego czasu obawy o słaby wzrost gospodarczy i popyt spowodowały spadek cen.

Dolar pozostał blisko dwudziesięcioletniego maksimum przed decyzjami Rezerwy Federalnej i innych banków centralnych z tego tygodnia. Silny dolar sprawia, że ​​towary denominowane w dolarach są droższe dla posiadaczy innych walut i ma tendencję do wpływania na ropę i inne ryzykowne aktywa.

Ropa znalazła się również pod presją słabych prognoz popytu, takich jak zeszłotygodniowa prognoza Międzynarodowej Agencji Energii, że czwarty kwartał przyniesie zerowy wzrost popytu. Czytaj więcej

READ  The Morning Show: Chodzi o inflację

Pomimo tych obaw, obawy o podaż utrzymywały spadek w ryzach.

„Na rynku wciąż wiszą europejskie sankcje na rosyjską ropę. Z powodu zakłóceń dostaw na początku grudnia, rynek raczej nie zobaczy szybkiej reakcji ze strony amerykańskich producentów” – powiedzieli analitycy ANZ.

Analitycy twierdzą, że złagodzenie ograniczeń COVID-19 w Chinach, które zmniejszyło oczekiwania popytu u drugiego co do wielkości konsumenta energii na świecie, może zapewnić pewien optymizm. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe sprawozdania Florence Tan i Jeslyn Lear. Montaż przez Roberta Persella

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.