16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wygląda na to, że kolekcja walk Marvel vs. Capcom usuwa jedną z najbardziej głupkowatych postaci gościnnych w historii

Wygląda na to, że kolekcja walk Marvel vs. Capcom usuwa jedną z najbardziej głupkowatych postaci gościnnych w historiiChociaż prawdopodobnie nie mogłeś z nim grać
Niedawne ogłoszenie kolekcji Marvel vs. Capcom Fighting Collection wzbudziło entuzjazm fanów na całym świecie, że w końcu będą mieli łatwy dostęp do tych klasyków z gier arkadowych, mimo że na szafkach nie wszystko będzie takie samo.

Oprócz dodania kilku fajnych nowych funkcji w celu aktualizacji kolekcji, wygląda na to, że Capcom wytnie najgłupszego myśliwca, jaki kiedykolwiek stworzyli.

Byłoby to oczywiście niesławne, ale wciąż w dużej mierze tajemnicze włączenie Norimaro do Marvel Super Heroes vs. Uliczny wojownik.


Norimaru był gościem specjalnym stworzonym przez japońskiego komika Noritake Kinashi jako stereotypowy ładny tchórz/kujon z liceum, który prosi innych zawodników o autografy i chce zrobić im zdjęcie.


Chociaż zaczynał głównie jako żart, jest byłym artystą, pisarzem i tłumaczem firmy Capcom Katsuya Ikitomo Okazało się, że producent Yoshiki Okamoto powiedział, że obiecał Kenashiemu pojawienie się Norimaru w następnym wydaniu Street Fighter.


Sam Okamoto podobno nie był fanem „zdumiewająco niefajnej” postaci, ale legendarny artysta Akiman go pokochał i dlatego stał się rzeczywistością w Marvel Super Heroes vs. Marvel. Uliczny wojownik.
Nic dziwnego, że sam Marvel też nie wydawał się w ogóle potępiony Norimaru, więc w ramach kompromisu uczyniono go postacią ekskluzywną dla Japonii.

READ  Materiał filmowy Doom 4 pokazuje, jak bardzo jest inny


Jeśli chodzi o nową grupę MvC, z pewnością wygląda na to, że gość komediowy został całkowicie usunięty.
Podczas gdy innych ukrytych wojowników, takich jak Cyber ​​Akuma, można teraz odblokować poprzez ustawienia w zmianach dokonanych w arkadowych zasobach, nie ma wzmianki o usunięciu Norimaro – chociaż nie ma o nim żadnej wzmianki na japońskiej stronie kompilatora .


Nie ma o nim wpisu na stronie postaci Marvel vs. SF (podobnie jak ma to miejsce teraz w przypadku Cyber ​​Akuma), a zrzut ekranu ekranu wyboru wojownika pokazuje, że zwykłe miejsce Norimaro na dole zostało zastąpione logo gry, podobnie jak w innych wersjach. Z gry.

Nieobecność Norimaru prawdopodobnie sprowadzi się do problemów licencyjnych, ponieważ Capcom prawdopodobnie nie będzie chciał wiązać Nippon TV i Arrival z powrotem z Marvelem/Disneyem.


A może obecne moce go nie lubią i chcą uniknąć skakania przez dodatkowe przeszkody, żeby go odzyskać.


Norimaru również nie grał jak normalny wojownik, ponieważ większość jego obrażeń nie pochodzi z dużych ataków i kombinacji, ale raczej z komicznego rzucania w przeciwnika przypadkowymi przedmiotami z jego torby i próbowania odepchnięcia/kopnięcia go.


Wygląda na to, że ten niezamierzony styl walki prawdopodobnie pomógł zainspirować rozgrywkę i mechanikę Phoenix Wrighta wiele lat później w Ultimate Marvel vs. Capcom 3.


Chociaż technicznie rzecz biorąc, pozostał on postacią dostępną wyłącznie w Japonii, wydaje się, że prace nad lokalizacją i tłumaczeniem Norimaru zostały w zasadzie ukończone i nadal są obecne w kodzie, ale nie są używane.

READ  Galaxy A54 otrzyma aktualizację z października 2023 w USA


Inne angielskie wersje Marvel vs. Street Fighter można dostosować do używania Norimaro, ponieważ wykazano, że w pełni przetłumaczył on również cytaty i zakończenia zwycięstwa postaci (chociaż pojawia się jako Kapitan Ameryka).

Nowa kolekcja Marvel vs. Capcom byłaby fajnym sposobem na oficjalne udostępnienie Norimaro i wreszcie oficjalne wykorzystanie tego dzieła, co prawdopodobnie zdezorientowałoby wielu graczy poza Japonią, chociaż wygląda na to, że tak się nie stanie.


Nie będzie to również jedyne usunięcie/modyfikacja zawartości obecne w zestawie.
Pierwsza gra Marvel vs. Capcom została wymieniona jako mająca kilka zmienionych etapów, co prawdopodobnie obejmowałoby Łaźnię Hondy, która wydobyła wschodzące słońce z tła, a także model przypięty do kalendarza i mężczyznę biorącego prysznic, chociaż to nie wydarzyło się. Nie zostało to jeszcze w pełni potwierdzone.


Ta nowa kolekcja MvC Fighting Collection w ogóle nie zostanie wydana na Xbox i nie będzie miała oryginalnej wersji na PlayStation 5. Niedawno sprawdziliśmy, dlaczego tak się dzieje.


Premiera Marvel vs. Capcom Fighting Collection: Arcade Classics zaplanowana jest na rok 2024 na PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.