30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyeliminowani z NBA Playoffs, Mavericks zakończyli krach po wejściu all-in z Kyrie Irvingiem

Wyeliminowani z NBA Playoffs, Mavericks zakończyli krach po wejściu all-in z Kyrie Irvingiem

6 lutego Dallas Mavericks zajęli piąte miejsce w Konferencji Zachodniej i poszli na całość w tym sezonie, wymieniając Kyrie Irvinga.

Dwa miesiące później zostali wyeliminowani z playoffów NBA.

W piątek Mavericks przegrali 115:112 z Chicago Bulls, co zapewniło im 11. miejsce i odpadnięcie z turnieju w tym sezonie. Przegrana zakończyła slajd 6-17 od 11 lutego.

Pokonany do czasu przybycia w piątek, zespół wyprzedził Irvinga i kluczowych współpracowników Maxi Clippera, Tima Hardaway Jr., Josha Greena i Christiana Wooda. Luka Dončić grał, ale może tylko dlatego, że obiecał.

Nawet przy połowie regularnej rotacji drużyny, właściciel Mavericks, Mark Cuban, nie był zbyt zadowolony po tym, jak McKinley Wright IV nie trafił w końcówkę meczu.

Srebrna podszewka dla Dallasa – i prawdopodobny powód, dla którego siedzi z tak wieloma graczami – to porażka, która sprawiła, że ​​zdobyli 10. wybór w drafcie NBA 2023, co jest znaczące, biorąc pod uwagę wybór w pierwszej rundzie, który zawdzięczają New York Knicks. Jako część innej nieudanej transakcji, transakcja Kristapsa Porzingisa.

Kolejna porażka z San Antonio Spurs w niedzielę lub wygrana Oklahoma City Thunder przypieczętowałaby ten wybór dla Mavericks, dając im 3% szans w loterii Victor Wimpanyama i 13,9% szans na awans do pierwszej czwórki. .

Kiedy Dallas Mavericks popełnili błąd?

Nawet najwięksi krytycy Mavericks nie spodziewali się całkowitego załamania po wymianie Kyriego Irvinga. W końcu wymienili na Kyrie Irvinga, jednego z najlepszych piłkarzy w historii NBA i gracza, którego główne problemy były poza boiskiem. To była ich ostatnia próba znalezienia długoterminowej współgwiazdy dla Dončicia po tym, jak Porzingis okazał się zbyt kruchy, a Jalen Brunson zbyt drogi.

Dzięki podstawowym liczbom Irving złapał swoją część umowy. Uzyskał średnio 27,0 punktów, 6,0 asyst i 5,0 zbiórek, strzelając 51% z pola i 39,2% z dystansu za 3 punkty w mundurze Mavericks. Kiedy był na parkiecie, Dallas miał ofensywną ocenę 121,4, która byłaby wyższa niż jakikolwiek gracz w NBA, który nie nazywa się Nikola Jokic lub ma kolegę z drużyny o imieniu Nikola Jokic.

READ  Najlepsze mecze Mistrzostw Świata: Arabia Saudyjska zaskakuje Argentynę i Messiego historyczną niespodzianką

Obrona była tam, gdzie handel nie pomógł Mavericks, aw rzeczywistości skutecznie im zaszkodził. Dallas przejął Irvinga, gracza, który nigdy nie bronił, i zwolnił Spencera Dinwiddiego i Doriana Finneya Smitha. Ten ostatni zawodnik był kluczowym elementem obrony Mavericks i kompetentnym skrzydłowym, który nie miał już wielu kompetentnych skrzydłowych.

Dallas Mavericks sparowali Lukę Doncić z Kyrie Irvingiem. To nie zadziałało. (Zdjęcie autorstwa Kevina C. Coxa/Getty Images)

Od pierwszego meczu Irvinga w Dallas, Mavericks mają defensywną ocenę 118,3, piątą najgorszą w NBA. W najlepszym wydaniu Mavericks też byli Jedno z najlepszych przewinień w historii NBAJednak dodanie Irvinga i odjęcie Vinniego Smitha wywarło presję na obronę, która była już słaba w przypadku starszych graczy.

Irving i Doncic mogli również mieć wersję problemu Russella Westbrooka w Los Angeles Lakers, gdzie gracz kontrolujący piłkę nie był wystarczająco wartościowy poza piłką, aby usprawiedliwić zaangażowanie środków w parowanie go z uznaną gwiazdą, mimo że Irving był znacznie wydajniejszy niż Westbrook.

Z Mavericks jest coraz gorzej

Tak więc pierwszy rok Dončicia i Irvinga nie wypalił. A co z drugim rokiem?

Cóż, zabawna historia z tym związana. Irving, zawodnik, za którego Mavericks oddali dwóch zawodników rotacyjnych, niechronionego pierwszobazowego i drugorzędnego, jest oczekującym wolnym agentem. Mógłby ponownie podpisać kontrakt z właścicielem Dallas i Mavericks, Markiem Cubanem Dał jasno do zrozumienia, że ​​zespół jest zainteresowany ponownym podpisaniem z nim kontraktuale długoterminowe nadzieje nigdy tak naprawdę nie rozkwitły z Irvingiem jako budulcem.

Wood i Dwight Powell również czekają na niezależnych agentów.

Nawet po upadku Mavericks i ze wszystkimi jego brodawkami, Irving będzie prawdopodobnie bardzo poszukiwany w wolnej agencji. Może nie uzyskać żądanych warunków od drużyn, których chce, ale będą inni oferenci i już teraz istnieje wiele spekulacji, że może wślizgnąć się na miejsce zwolnione przez Westbrooka i LeBrona Jamesa.

READ  Typy futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: prognozy w stosunku do spreadu, kursy na 25 najlepszych meczów w 12. tygodniu

To pozwoliłoby Mavericks ponownie pozbierać kawałki z dużą ilością miejsca na osłonę i miejmy nadzieję, że ich top 10 wybierze coś dobrego. To będzie ich jedyna dobra rzecz w tym sezonie.