14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wydaje się, że Biden błąka się po szczycie G7

Wydaje się, że Biden błąka się po szczycie G7

Wiadomości z USA


Prezydent Biden Zdawał się wędrować Na szczycie G7 we Włoszech, gdzie należało ponownie skupić uwagę na włoskiej premier Giorgia Meloni.

Gdy światowi przywódcy oklaskiwali pokaz skoków spadochronowych, widziano Bidena odchodzącego od grupy i najwyraźniej rozmawiającego z oficerem pakującym spadochron.

Podczas czwartkowego szczytu G7 wydawało się, że Joe Biden wypadnie z grona światowych przywódców. Badania X/RNC
Ostatecznie został wycofany przez premier Włoch Giorgię Meloni. Badania X/RNC
Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, premier Kanady Justin Trudeau, prezydent Francji Emmanuel Macron, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent USA Joe Biden biorą udział w demonstracji skoków spadochronowych pierwszego dnia szczytu G7. Reutera

Meloni, który jest gospodarzem spotkania światowych przywódców G7, następnie przeciągnął prezydenta USA, aby zwrócić jego uwagę, aby mógł ponownie dołączyć do grupy.

Następnie pozostali przywódcy niezdarnie ustawili się wokół Bidena, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Biden (81 l.) powoli założył do zdjęcia swoje charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne.

Biden salutuje podczas demonstracji. Reutera
Prezydent USA Joe Biden i prezydent Francji Emmanuel Macron przyglądają się ceremonii wręczenia flagi. Reutera

Na nagraniu widać, jak podszedł do jednego ze spadochroniarzy, uścisnął mu dłoń i zasalutował. Następnie dołączyli do niego inni przywódcy i uścisnęli dłonie pozostałym graczom.

Kilka godzin temu Biden w dziwny sposób przedstawił Meloni, witając ją po przybyciu na miejsce w południowej Apulii.

Prezydent wszedł do pokoju, objęli się i rozmawiali przez chwilę. Meloni wskazał mu miejsce na scenie, po czym podniósł prawą rękę na powitanie i odszedł.

Szczyt G7 to coroczne nieformalne forum dotyczące gospodarki i bezpieczeństwa, w którym biorą udział przywódcy niektórych z największych uprzemysłowionych demokracji na świecie: Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Unia Europejska również ma status w grupie, ale nie jest jej pełnoprawnym członkiem.

Tegoroczny szczyt, który potrwa do soboty, poświęcony będzie globalnym konfliktom, wpływowi sztucznej inteligencji, kwestiom migracji i zmianom klimatycznym.

Wcześniej Biden zdawał się patrzeć w zupełnie innym kierunku, gdy bezpośrednio przed nim wylądował spadochron – pokazało wideo z tego momentu.
https://nypost.com/2024/06/13/us-news/biden-appears-to-wander-off-at-g7-summit/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania