24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyciek ujawnia plan Google dotyczący aktualizacji telefonów Samsung za pomocą sztucznej inteligencji „Pixie”.

Wyciek ujawnia plan Google dotyczący aktualizacji telefonów Samsung za pomocą sztucznej inteligencji „Pixie”.

Kilka dni temu Google zaprezentowało Gemini, swój najnowszy model dużego języka (LLM) do zadań AI. Firma ogłosiła, że ​​w przyszłości mniejsza wersja Gemini trafi na flagowe smartfony z Androidem, w tym na urządzenia Pixels i Galaxy. Teraz nowy raport ujawnia, jak Google planuje przewyższyć inne marki telefonów z Androidem, w tym Samsung, dzięki swojemu najnowszemu asystentowi AI o nazwie Pixie.

Pixel 9 może mieć ekskluzywnego asystenta AI o nazwie Pixie, który może zrobić znacznie więcej niż obecni asystenci AI

według Zgłoś informacje (Za pośrednictwem 9To5Google), Google wprowadzi na swoje smartfony swojego ekskluzywnego asystenta AI o nazwie Pixie, zaczynając od Pixel 9 i Pixel 9 Pro. Dane będą zbierane z Gmaila, YouTube i innych usług Google na smartfonie Pixel użytkownika, aby zapewnić bardziej spersonalizowane sugestie. Może na przykład wykonywać złożone, multimedialne zadania, np. sugerować drogę do najbliższego użytkownikowi sklepu, w którym może on kupić konkretny, sfotografowany przez siebie produkt. Samsung wprowadza także kilka funkcji opartych na sztucznej inteligencji do swoich nadchodzących smartfonów, począwszy od Galaxy S24.

Jeśli zastanawiasz się, Pixie nie jest Asystentem Google z Bardem, którego Google pokazał kilka tygodni temu. Przypominamy, że w przyszłości Asystent Google z Bardem będzie także zasilany przez Gemini Nano i będzie uruchamiany także na smartfonach innych firm, w tym na telefonach Samsung. Asystent Google może być także dostarczony z Bardem na iPhone’a jako samodzielna aplikacja.

Kilka lat temu nowa wersja Asystenta Google pojawiła się najpierw na telefonach Pixel i przez pewien czas była dostępna wyłącznie na tych urządzeniach. Pixie może być także dostępne wyłącznie na smartfonach Pixel. W raporcie stwierdzono, że Google chce wprowadzić te nowe funkcje sztucznej inteligencji do większej liczby produktów, w tym do smartfonów i smartwatchów o niższych specyfikacjach.

READ  Tim Cook stawia na zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej Apple, aby zabezpieczyć swoją spuściznę

Wygląda na to, że Google również wewnętrznie omawiał okulary rzeczywistości rozszerzonej. Okulary te mogą mieć na pokładzie kamery i asystenta AI. Może widzieć to, co widzi użytkownik, rozpoznawać obiekty, pomagać użytkownikowi w korzystaniu z określonych narzędzi, rozwiązywać problemy matematyczne lub pomagać w grze na instrumentach muzycznych. Kiedy ostatni raz słyszeliśmy o okularach rzeczywistości rozszerzonej, Google odłożył je na półkę na rzecz nadchodzącego urządzenia XR firmy Samsung, które działa na Androidzie i zawiera chip Qualcomm.