20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyborcy odrzucają podatek od sprzedaży projektów stadionów Chiefs i Royals, rodząc pytania o przyszłość drużyn w Kansas City

Wyborcy odrzucają podatek od sprzedaży projektów stadionów Chiefs i Royals, rodząc pytania o przyszłość drużyn w Kansas City

KANSAS CITY, Missouri – We wtorek wyborcy w hrabstwie Jackson w stanie Missouri odmówili zatwierdzenia przedłużenia trzech ósmych centów podatku od sprzedaży w ramach inicjatywy w zakresie głosowania, aby zapewnić członkom drużyny Kansas City Royals i Kansas City Chiefs pozostanie w hrabstwie przez co najmniej 25 lat.

Tuż przed 21:00 czasu centralnego burmistrz Kansas City Quinton Lucas za pomocą swojego konta X ogłosił, że głosowanie nie zostanie przyjęte.

Niecałą godzinę później członkowie rodziny królewskiej i przywódcy przyznali, że ich porażka była zdecydowana. O godzinie 22:00 czasu centralnego podliczono 100% głosów – 78 352 głosowało na „nie” (58%) i 56 606, które głosowało na „tak” (42%).

„Szanujemy proces demokratyczny, szanujemy wyborców hrabstwa Jackson i wyniki wyborów” – powiedział we wtorek wieczorem John Sherman, nowy właściciel Royals. „Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ niezachwianie wierzymy, że hrabstwo Jackson ma znacznie lepiej z Chiefs i Royals. Jest to przekonanie, które pielęgnuję zarówno zawodowo, jak i osobiście, jako osoba, której korzenie sięgają głęboko w to miasto.

„Poświęcimy trochę czasu na przemyślenie i przetworzenie wyniku, a następnie znajdziemy rozwiązanie, które będzie korzystne dla Royals i naszych fanów”.

Biuletyn pulsacyjny

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup newsletter Pulse

Biuletyn Miasta Scope

Biuletyn Miasta Scope

Darmowe codzienne aktualizacje NFL prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje NFL prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup biuletyn Scoop City

Od ponad dwóch lat Sherman chciał wybudować stadion w centrum Kansas City, który idealnie miałby zostać otwarty przed sezonem 2028. Przed wtorkowym głosowaniem Chiefs wyrazili chęć pozostania w Truman Sports Complex, gdzie obie drużyny obiekty odbywają się od 1973 r. Zespoły są w trakcie trwania umowy najmu obowiązującej do 31 stycznia 2031 r.

READ  Dribble Handoff: Hunter Dickinson i Tylor Perry należą do najbardziej wpływowych rotatorów w koszykówce uniwersyteckiej

Jednak w oparciu o wtorkowe wyniki niejasna jest długoterminowa przyszłość obu drużyn oraz to, gdzie Royals i Chiefs będą gospodarzami swoich meczów.

„Mieszkańcy Kansas City i hrabstwa Jackson uwielbiają Chiefs i Royals” – napisał Lucas na swoim koncie X. „Dzisiaj odrzucili plany i procesy, które uważają za nieodpowiednie. Nie mogę się doczekać współpracy z Chiefs i Royals w nadchodzących miesiącach w celu zbudowania silniejszego, bardziej otwartego i opartego na współpracy procesu, który zapewni, że zespoły, ich wydarzenia i inwestycje pozostaną w Kansas City przez przyszłe pokolenia.

Gdyby wyborcy zatwierdzili przedłużenie podatku od sprzedaży, pieniądze te wygenerowałyby około 2 miliardy dolarów, z czego znaczna część pomogłaby w sfinansowaniu nowoczesnego stadionu baseballowego i kilku renowacji stadionu Arrowhead – 52-letniego obiektu, który będzie jednym z gospodarzy miejsca na mistrzostwa World Soccer 2026. Kiedy w styczniu sfinalizowano warunki głosowania, plany budowy, które miałyby zostać sfinansowane z podatku, nie zostały jeszcze sfinalizowane.

Jesienią ubiegłego roku rodzina królewska ogłosiła dwie potencjalne lokalizacje dla swojej dzielnicy stadionów piłkarskich: jedną na wschód od centrum miasta, a drugą w hrabstwie Clay w stanie Missouri, po drugiej stronie rzeki Missouri. Jednak Royals nie dotrzymali terminu, aby sfinalizować swoje czołowe miejsce. 13 lutego Royals ogłosili inną lokalizację swojego nowego stadionu – i potencjalnej dzielnicy rozrywkowej – w dzielnicy Crossroads. The Chiefs podzielili się swoimi planami renowacji Arrowhead – zmianami, które ulepszą apartamenty, tablice wideo i salony klubowe – 28 lutego.

Na kilka dni przed głosowaniem Sherman powiedział, że rodzina królewska przeznaczy na rzecz projektu co najmniej 1 miliard dolarów ze swoich udziałów. Oczekiwano, że przewidywane renowacje Arrowhead będą kosztować 800 milionów dolarów. Właściciel Chiefs, Clark Hunt, powiedział, że on i jego rodzina przekażą 300 milionów dolarów.

„Naszym celem i przekonaniem jest to, że wyborcy zatwierdzą przedłużenie podatku obrotowego” – powiedział Hunt. Sportowiec W zeszłym tygodniu podczas spotkań właścicieli NFL. „Nie skupiamy się na tym, co się stanie, jeśli to nie przejdzie. Z pewnością jednak będziemy musieli rozważyć wszystkie dostępne nam alternatywy.”

READ  Phil Bryant pomógł Brettowi Favre'owi zdobyć pieniądze socjalne na stadion do siatkówki

W zeszłym miesiącu spółka Chiefs and Royals zawarła umowy o świadczeniach społecznych z władzami kompleksu sportowego hrabstwa Jackson, które obejmowały wsparcie w wysokości ponad 260 milionów dolarów i pomoc gospodarczą dla hrabstwa w wysokości ponad 200 milionów dolarów poprzez wyeliminowanie obowiązku płacenia składek na ubezpieczenie stadionów i parków podatek. Do różnicy.

Jednak wielu przywódców miasta i prowincji uważało, że zobowiązania finansowe ze strony członków rodziny królewskiej i wodzów nie były wystarczające. Dyrektor hrabstwa Jackson, Frank White, znajdujący się w Royals Hall of Fame, nie w pełni zgodził się z tą propozycją. KC Tenants, licząca 10 000 członków grupa zajmująca się prawami najemców i mieszkalnictwem, również prowadziła kampanię przeciwko tej propozycji, wzywając wyborców do odrzucenia przedłużenia, podkreślając, że podatnicy zapłacą bardzo duży procent za pomoc w budowie nowego stadionu i dalszą modernizację Arrowhead.

„Dwa miliardy dolarów z pieniędzy podatników mogłyby wiele zrobić dla poprawy naszej społeczności” – powiedział we wtorek wieczorem stacji telewizyjnej Fox4 w Kansas City Michael Savoir, przywódca związku zawodowego z KC Tenants. „Miliarderzy nie finansują moich bzdur. Dlaczego ja miałbym ich finansować? Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że sprzedawanie czegokolwiek to bardzo zły biznes i bardzo zły pod względem sposobu jego dostarczenia – przesłanie, oszustwo, siła… uzbrojenie, szantaż”.

Sherman wielokrotnie powtarzał, że prawdopodobnie ostatnim sezonem drużyny Royals grającym na stadionie Kauffman, który został otwarty w 1973 r., będzie sezon 2030. Przed wtorkowymi wyborami zarówno Sherman, jak i Clark oświadczyli, że nie mają planu B, jeśli przedłużenie podatku obrotowego nie zostanie przyjęte. . Jeśli drużyna Royals nie będzie w stanie przenieść się na nowy stadion w centrum miasta przed 2030 rokiem, jednym z możliwych rezultatów jest to, że franczyza może całkowicie opuścić Kansas City i przenieść się na inny rynek chętny do budowy nowego stadionu.

READ  TCU nr 3 wygrywa nr 2 nad Michigan w 2022 Fiesta Bowl i CFP Semifinal Classic

W 2032 roku Chiefs mogliby zagrać przed fanami w Kansas, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat deweloperzy z całego stanu przesyłali propozycje drużyn. W trakcie tych rozmów deweloperzy zarekomendowali wiele atrakcyjnych lokalizacji pod nowoczesny stadion NFL i obiekt treningowy. Logicznym miejscem docelowym byłoby Kansas City w stanie Kansas, w pobliżu toru wyścigowego Kansas Speedway i Children's Mercy Park, siedziby Sporting Kansas City.

„Jesteśmy rozczarowani” – powiedział we wtorek wieczorem prezes Chiefs Mark Donovan. „Uważamy, że daliśmy najlepsze widowisko dla hrabstwa Jackson. Byliśmy gotowi rozszerzyć długoletnią współpracę, jaką zespoły miały z tym hrabstwem. „

„Będziemy i nie możemy się doczekać, aby w dalszym ciągu robić to, co leży w najlepszym interesie naszych fanów i naszej organizacji”.

Tim Smith, kierownik kampanii Komitetu Podatkowego na stadionie New Royals, uczcił wynik wyborów, chwaląc wyborców, którzy domagają się większej liczby członków rodziny królewskiej i przywódców.

„Ludzie w całym hrabstwie Jackson, niezależnie od przynależności politycznej, z radością skorzystali z okazji, by walczyć z Goliatem” – Smith powiedział Fox4. „Z radością mogę poinformować, że dziś wieczorem zabiliśmy Goliata. To wiadomość dla miliarderów, że zwykli ludzie wciąż się liczą. „

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Jamie Squire/Getty Images)