30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wszyscy muszą zagrać, gdy Argentyna zmierzy się z Polską

Wszyscy muszą zagrać, gdy Argentyna zmierzy się z Polską

Doha, 29 listopada: Lionel Messi jest już w drodze, by uratować Argentynę w mundialu. Być może będzie musiał to robić raz za razem.
Kolejny emocjonujący wieczór czeka mający obsesję na punkcie piłki nożnej naród Ameryki Południowej, który uwielbia Messiego i jego samego, gdy Argentyna zmierzy się z Polską w środę.
Dla Messiego będzie grał na swoim ostatnim mundialu. Polski napastnik Robert Lewandowski może być już stary, gdy w 2026 roku odbędzie się największy turniej piłki nożnej.
Istnieje kilka permutacji w finale grupy C: zwycięstwo Argentyny i gwarantuje awans jako zwycięzca grupy. Remis i mogą zająć drugie miejsce za Polską lub zostać wyeliminowani przez Arabię ​​Saudyjską lub Meksyk, które grają w tym samym turnieju.
Strata? Cóż, nie przychodzi mi do głowy nikt związany z Argentyną. Drużyna nie zostanie wyeliminowana, tylko upokorzona. Messiego już nigdy nie zobaczymy w błękitno-białej koszulce Albiceleste.
Widok jest zbyt trudny do zniesienia dla argentyńskich fanów. Dlatego na boisku, wśród personelu technicznego i wśród fanów pojawiły się łzy po tym, jak Messi strzelił kluczowego gola w drugiej połowie, dając Argentynie zwycięstwo 2: 0 nad Meksykiem w sobotę.
„Teraz rozpoczęły się kolejne mistrzostwa świata”, powiedział Messi, który ma nadzieję strzelić trzecią bramkę z rzędu na mistrzostwach świata i strzelił 13 bramek dla Argentyny w 2022 roku – już najwięcej w roku kalendarzowym.
Obawy o zdrowie Messiego zatrzymały siedmiokrotnego zawodnika roku na Mistrzostwach Świata, zaczynając od samotnego treningu na dwa dni przed otwarciem Argentyny. Zagrał pełne 90 minut przeciwko Arabii Saudyjskiej, a także zakończył mecz z Meksykiem z pewnym dyskomfortem po tym, jak późno skręcił kostkę.
Messi później potwierdził, że to nic poważnego.
Gdzie indziej trener Argentyny Lionel Scaloni będzie musiał zdecydować, czy pozostać przy Lautaro Martinezie, który grał dobrze w pierwszych dwóch meczach, czy też wybrać innego napastnika, Juliana Alvareza. Podobnie, czy młody pomocnik Enzo Fernandez, po strzeleniu gola jako rezerwowy przeciwko Meksykowi, zrobił wystarczająco dużo, aby znaleźć się w składzie? Mając innego prawego i lewego obrońcę w każdym meczu dla Argentyny, kogo Scaloni wybierze na bocznego obrońcę? Dla Polski część wagi spoczywa na plecach 34-letniego Lewandowskiego w sobotnim zwycięstwie 2: 0 w Pucharze Świata nad Arabią Saudyjską.
Teraz po raz pierwszy w Pucharze Świata wyszedł poza fazę grupową. Polska nie zrobiła tego od 1986 roku. (AP)

READ  Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cups 2023-24