1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wolna agentka WNBA, Candace Parker, podpisała kontrakt z Las Vegas Aces

Wolna agentka WNBA, Candace Parker, podpisała kontrakt z Las Vegas Aces

Dwukrotny mistrz WNBA i MVP Candace Parker Planuje podpisać z Asy Las Vegas Jako nieograniczony wolny agent ogłosiła sobotę na swoim Instagramie.

„Ponieważ tym razem przeszedłem przez bezpłatną agencję, oczywiście myślę o tym, gdzie mogę walczyć o moje trzecie mistrzostwo, ale słowa kluczowe i rodzina są tym, do czego ciągle wracam… Muszę być tam dla mojej córki, syna i żona” – napisał Parker. „Nie mogę się bez nich obejść w tych częściach sezonu, kiedy Layla jest w szkole i nie przegapię meczów siatkówki czy szkolnych tańców tylko ze względu na odległość. Layla w sierpniu idzie do liceum i muszę być przy niej, tak jak ona była przy mnie”.

„Po ocenie krajobrazu z moją rodziną zdecydowaliśmy, że Las Vegas Aces to właściwa organizacja dla nas w tym momencie naszego życia”.

Jej agent, Boris Lichitsky, powiedział w sobotę ESPN, że kontrakt Parkera z Aces będzie obowiązywał przez rok. Jej wynagrodzenie wciąż jest przedmiotem negocjacji.

dawna dawna Iskry Los Angeles Gwiazda ostatnie dwa sezony spędziła grając w drużynie z rodzinnego miasta Chicagowskie niebopomagając im zdobyć pierwszy tytuł w 2021 roku. Jako drugie miejsce w play-offach w zeszłym sezonie, Chicago było zdenerwowane Słońce Connecticut Przegrywając, zwycięzca bierze cały mecz 5 u siebie podczas rundy półfinałowej.

„Candice zrobiła tak wiele dla naszej franczyzy podczas swojego pobytu tutaj” – powiedział trener Sky i dyrektor generalny James Wade w oświadczeniu. „Rozumiem jej powody, dla których chce być bliżej najbliższej rodziny. Życzymy jej wszystkiego najlepszego. Zawsze będzie częścią rodziny Sky. Będziemy świętować jej czas tutaj, tak jak na to zasługuje”.

READ  2023 Big Blue View NFL Draft Big Board: Jak oceniamy graczy

Parker dołączy do dwukrotnej grupy WNBA MVP Aja WilsonCzłonek zespołu All-WNBA Kelseya Blooma i MVP finałów Chelsea GreyWszyscy są nowicjuszami, którzy zdobyli tytuł WNBA, pierwszy, ostatni sezon tej serii. Podczas gdy inni wolni agenci Brianny Stewart I Courtney Vandersloot Jeszcze nie ogłosili swoich decyzji, ale Parker dołączając do Aces sprawia, że ​​Vegas jest na razie niekwestionowanym faworytem do ponownego zdobycia tytułu w 2023 roku.

Źródło powiedziało ESPN, że istnieje wzajemne zainteresowanie ponownym spotkaniem Parkera i Sparksa, ale zamiast tego wybrała obrońcę tytułu Aces z pomocą rekrutującego ją Wilsona. Parker jest również bliskim przyjacielem Graya, jej byłego kolegi z klasy w Los Angeles.

„Cue the reunion a** song”, Gray napisał na Twitterze po ogłoszeniu Parkera.

Z drugiej strony Wilson był zdezorientowany.

„Snajajsodmfmdoskanexirmsnwkandickrlfowaknwziendoeke tak” – napisała na Twitterze.

Parker, lat 36, jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy, którzy kiedykolwiek grali w tę grę jako dwukrotny mistrz z Tennessee, były numer 1 w drafcie WNBA i siedmiokrotny All-Star, a jednocześnie zebrał 10 ukłonów dla wszystkich WNBA do jego imienia. Oprócz zdobycia tytułu MVP w swoim debiutanckim sezonie — jedynej zawodniczki, która tego dokonała — zabrała do domu ten zaszczyt w 2013 r., a także tytuł MVP finałów w 2016 r.

Parker wcześniej wywołała falę w 2021 roku, kiedy opuściła Sparks, organizację, która powołała ją w 2008 roku, aby podpisać kontrakt z Sky, powołując się na chęć gry w pobliżu miejsca, w którym dorastała, Naperville w stanie Illinois. Po początkowym zasygnalizowaniu, że rozważa przejście na emeryturę po sezonie 2022, jej decyzja o podpisaniu kontraktu z Aces ma równie wstrząsający wpływ na krajobraz WNBA.

„Kiedy podjąłem decyzję o wyjeździe do Chicago w 2021 roku, podjąłem decyzję o powrocie do domu i byciu z rodziną w miejscu, w którym wszystko się zaczęło. Jestem bardzo wdzięczny za możliwość zdobycia mistrzostwa w moim rodzinnym mieście i parady na te same ulice, na których oglądałem pokaz byków, kiedy się zapisałem. Mała dziewczynka zakochana w grze w koszykówkę” – napisał Parker. „Będę na zawsze wdzięczny za wszystkich w Chicago – naszych fanów, kolegów z drużyny, trenerów i właścicieli. Ale bardziej niż w ciągu ostatnich dwóch sezonów, jestem wdzięczny za miasto, które mnie wychowało, za przyjaciół z dzieciństwa, których mam do dziś, za nauczyciele, od których wciąż się uczę, i chwile, które pozostaną w moim sercu.” Na zawsze.

READ  Pięciu Patriotów może stać się celem wolnej agencji NFL

„Chociaż Chicago zawsze będzie moim domem, dom mojej rodziny znajduje się na Zachodnim Wybrzeżu”.

Wolni agenci, w tym Parker, mogą podpisywać kontrakty od 1 lutego.

Niektórzy spekulowali, że Aces może spodziewać się ważnego ruchu z wolnej agencji po tym, jak wymienili dwukrotne All-Stars Derekah Hamby Wcześniej w tym tygodniu i od tego czasu Hamby oskarżyła Aces o traktowanie jej w „nieprofesjonalny i nieetyczny sposób… to było traumatyczne” w związku z jej ciążą.

Las Vegas ma nadzieję zostać pierwszą drużyną, która zdobędzie tytuły jeden po drugim od czasu Sparks w 2001 i 2002 roku. Parker zostanie pierwszą zawodniczką WNBA, która zdobędzie tytuł z trzema różnymi franczyzami, jeśli zdobędzie jeden tytuł z asami.

Starsza pisarka ESPN, Ramona Shelburne, przyczyniła się do powstania tego raportu.