29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Właściciel WWE i UFC Endeavour zgadzają się na masową fuzję mediów

Właściciel WWE i UFC Endeavour zgadzają się na masową fuzję mediów

To oficjalne: WWE (WWE) i UFC (EDR) będą pod jednym domem: $TKO.

WWE i Endeavour ogłosiły w poniedziałek, że obie firmy połączą się w transakcji o wartości ponad 21 miliardów dolarów. WWE jest wyceniane na 9,3 miliarda dolarów, co stanowi ponad 33% kapitalizacji rynkowej firmy w piątek, podczas gdy właściciel UFC Endeavour jest wyceniany na 12,1 miliarda dolarów.

Dyrektor generalny Enedeavor, Ari Emanuel, będzie kierował połączoną firmą jako dyrektor generalny, podczas gdy Vince McMahon, większościowy właściciel i dyrektor generalny WWE, będzie pełnić funkcję dyrektora generalnego. Nick Khan z WWE będzie szefem marki wrestlingowej obok prezydenta UFC Dany White’a.

— powiedział Emmanuel V oświadczenie. „Przez dziesięciolecia Vince i jego zespół wykazali się udokumentowanymi osiągnięciami w zakresie innowacji i tworzenia wartości dla akcjonariuszy i jesteśmy przekonani, że Endeavour może zapewnić znaczną dodatkową wartość dla akcjonariuszy, łącząc UFC i WWE”.

2 kwietnia 2023; Englewood, Kalifornia, USA; Paul Heyman i Roman Reigns podczas Wrestlemania Night 2 na stadionie SoFi. Obowiązkowe źródło: Joe Camporeale-USA TODAY Sports

„Biorąc pod uwagę niesamowitą pracę, jaką wykonali Ari i Endeavour, aby rozwinąć markę UFC – prawie podwajając jej zyski w ciągu ostatnich siedmiu lat – oraz ogromny sukces, jaki odnieśliśmy już współpracując z ich zespołem przy wielu projektach, myślę, że jest to niewątpliwie najlepszy wynik dla naszych akcjonariuszy i innych interesariuszy”.

Firma stwierdziła, że ​​widzi synergie w transakcjach w przedziale od 50 do 100 milionów dolarów, głównie poprzez konsolidację zaplecza. Połączona firma będzie notowana pod symbolem giełdowym $TKO na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Akcje WWE spadły o 4% po wiadomościach, podczas gdy akcje Endeavour wzrosły o 7%.

W niedzielę wieczorem doświadczony analityk Steve Cahal z Wells Fargo powiedział, że nie spodziewa się kontroferty dla WWE i uznał proponowaną umowę za mocną dla WWE.

READ  Jane Fonda powiedziała, że ​​była „całkowitą gwiazdą” i „naprawdę osłabła” w kolanach, kiedy pracowała z Tomem Bradym w latach 80-tych dla Bradys.

„Premia jest solidna”, powiedział Cahall, „a jeśli McMahon jest na pokładzie, to dlatego, że WWE jest firmą kontrolowaną (a McMahon potrzebowałby ogromnej premii za transakcję gotówkową). Przyjrzymy się pozytywnie umowie Endeavoura dla WWE. „

Cahal dodał, że połączony podmiot powinien zaimponować Wall Street potencjałem synergii w celu pozyskania inwestorów.

„Kluczem do spojrzenia na rynek będą synergie, których EDR oczekuje od redukcji kosztów lub przychodów z praw poprzez wykorzystanie połączonego zakresu sportu / rozrywki na żywo” – napisał Cahal. „Wstępna prognoza EBITDA NewCo na lata 2025-26 prawdopodobnie będzie decydującym czynnikiem dla synergii i transakcji dotyczących praw. Jeśli perspektywy nie są imponujące, istnieje ryzyko dla akcji WWE”.

Brian Suzy Jest redaktorem naczelnym Yahoo Finance. Śledź Suzy na Twitterze @pracownik i dalej Linkedin. Wskazówki dotyczące kryzysu bankowego czy coś innego? Wyślij e-mail na adres [email protected]

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance