14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

WJUC 2022 przeniesiony z Dominikany do Polski

Niewystarczające zainteresowanie zespołu tym wydarzeniem.

WJUC 2018. Zdjęcie: Jolie Long – UltiPhotos.com

Ultiworld dowiedział się, że Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate 2022 (WJUC) miały odbyć się w sierpniu w Dominikanie, ale turniej został przeniesiony do Polski, ponieważ drużyny nie były zainteresowane udziałem w DR.

Wydarzenie ma się odbyć we Wrocławiu, w Polsce, w tych samych terminach, co Mistrzostwa Europy Juniorów U17, które odbędą się w dniach 6-13 sierpnia 2022 r. Rejestracja do WJUC zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu.

„Dawienie członkom więcej czasu na zorganizowanie podróży i radzenie sobie ze skutkami epidemii, przy znacznie obniżonych opłatach i ogólnych kosztach zakwaterowania, pomoże WJUC 2022 zapewnić maksymalny udział w WJUC cztery lata po 2018 r.” WFDF napisał do zespołów w e-mailu.

Ponieważ EUF już obsługuje U17 Euro w tym samym miejscu, WJUC może skorzystać z prostej logistyki i istniejącego zakwaterowania. WFDF powiedział, że spodziewa się, że więcej zespołów weźmie udział w wydarzeniu w Europie, biorąc pod uwagę dużą liczbę uczestniczących krajów na kontynencie.

Poprzednie Mistrzostwa Świata Juniorów Ultimate w 2020 roku zostały odwołane z powodu epidemii Kovit-19.

READ  System Obrony Powietrznej Krótkiego Zasięgu „Mała Narew”.