7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka wojna czeka w Polsce liderkę ERC Laurenę

Kierowca zespołu MRF Tyres டாkoda Fabia Rally 2 Evo ma pięć punktów przewagi nad pobliskim pretendentem Nilem Solansem, który wygrał poprzednią rundę Rajdu Wysp Kanaryjskich.

Solans wszedł do swojego zwykłego Volkswagena Polo GTI R5, jednak wciąż próbuje sfinalizować umowę w ostatniej chwili, aby zacząć. Cokolwiek się zdarzy, Llerenie nie będzie łatwo.

Jest wielu stałych bywalców mistrzostw, którzy grożą zakłóceniem jego rytmu, a wielu nowych i powracających kierowców jest więcej niż zdolnych do walki o chwałę.

Należą do nich lokalny bohater Mico Marsic, który zajął trzecie miejsce z Fabią na zeszłorocznych mistrzostwach, oraz były mistrz FIA juniorów WRC Tom Christensen w Hyundaiu i20 R5. Philippe Moraes – mistrz juniorów ERC1 2019 – również debiutuje w sezonie w டாkodzie.

„Będzie wielu polskich kierowców, będą bardzo szybcy” – powiedział Larina.


Marczyk startuje jako opcja lokalna

„Miko Marcik wykonał fantastyczny rajd w zeszłym roku i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale są też tacy faceci jak Tom Christensen i Philip Moraes, więc myślę, że walka o etap będzie bardzo ciężka.

„Teraz nie myślimy dużo o mistrzostwach. Stopniowo bierzemy wszystko na bok i przechodzimy od rajdu do rajdu. Oczywiście będziemy walczyć i mam nadzieję, że uda nam się nabrać rozpędu na scenę ”- dodał.

Zespół Loreny MRF Tyres, wraz z Javierem Bardo, Simone Campdelli i Norbertem Herzigiem, wprowadzi rozszerzony skład, aby uzupełnić najwyższej klasy kwartet Skodas. Młodzik z Łotwy Mārtiņņ Sesks poprowadzi również zestaw ERC Open Fabia Rally2 Kit dla zespołu.

Pattistoli wykazał dużą dynamikę na żwirze

W 52-samochodowej serii startowej regularni Simone Tempestini, Alberto Batistoli i Grzecors Crisp będą jeździć samochodami Skoda, podczas gdy coraz szybszy Ken Dorn powraca do serii Fordem Fiesta Rally 2 po wycofaniu się z pierwszych dwóch okrążeń.

Rajd rozpocznie się w Mikołajkach w piątek wieczorem, na dwa dni przed meczem, po szybkich szutrowych drogach z wieloma trudnymi graniami i skoczniami. 14 poziomów 188,10 km.

  • Pełna relacja z Rajdu Polski dostępna na żywo w WRC + TutajKażdy etap, na którym się odbywa, zawiera ważne wywiady, reportaże i analizy eksperckie z parku telewizyjnego i serwisowego.
READ  Amazon uruchamia usługę Prime w Polsce