29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania zakazuje psów rasy „American Bully XL” po serii śmiertelnych ataków

Wielka Brytania zakazuje psów rasy „American Bully XL” po serii śmiertelnych ataków

LONDYN — Zakaz dotyczący amerykańskich psów rasy bully wszedł w życie w czwartek w Anglii i Walii po serii brutalnych ataków. Właściciele, jeśli chcą zatrzymać swoje zwierzęta, muszą teraz ubiegać się o zwolnienie, które wymaga przedstawienia dowodu kastracji i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wszyscy prześladowcy w rozmiarze XL powinni być zakneblowani i trzymani na smyczy w miejscach publicznych.

Przed 2021 r. w Wielkiej Brytanii zdarzały się tylko trzy śmiertelne ataki psów rocznie. Od 2021 r. tak Było co najmniej 23Według partnera CBS News, BBC News, z których wiele dotyczyło American Bullies XL.

Amerykański Bully XL

Obrazy Getty’ego


„Te psy nie przyciągają uwagi hodowców – chcą tylko pieniędzy – więc z powodu chciwości na początku (i) nieodpowiedzialnego posiadania w środku dzieci umierają” – powiedziała 10-letnia Emma Whitfield, której syn został zabity przez Amerykański tyran XL w 2021 roku, we wrześniu ubiegłego roku.

Whitfield dodał: „Mój młodszy syn rozpoczął w zeszłym tygodniu szkołę podstawową i jego starszy brat powinien był mu pokazać, jak to zrobić, ale musiał to zrobić sam. Brakuje nam dużej części naszej rodziny”.

Co to jest American Bully XL?

American Bully nie jest zdefiniowany przez Kennel Club of the United Kingdom jako specyficzna rasa psa. Jest to raczej rodzaj buldoga, który powstał w wyniku zmieszania kilku ras psów, w tym pitbulli, buldogów amerykańskich i buldogów angielskich.

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował wytyczne pomagające w identyfikacji psów, opisując je jako mające „muskularne ciało i krępą głowę, co wskazuje na dużą siłę i wytrzymałość”. [their] zmierzenie.”

Przed dodaniem American Bullies XL sprzedaż, posiadanie, hodowanie i rozdawanie czterech innych ras psów w Wielkiej Brytanii: Pit Bull, Dogo Argentino, Japanese Tosa i Fila Brasileiro było nielegalne.

Jeśli ktoś posiada psa tych ras, policja może go zabrać, nawet jeśli nie ma na niego żadnych skarg.

Trudno to wyegzekwować

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zapowiedział wprowadzenie zakazu sprzedaży psów American Bully XL we wrześniu 2023 r. po tym, jak dwa psy zaatakowały i zabiły 52-letniego Iana Price'a. Przechodnie próbowali pomóc Price’owi, ale nie byli w stanie odciągnąć od niego psów.

Mark Houbrow, szef policji w Radzie Szefów Policji Wielkiej Brytanii, powiedział, że nowy zakaz stworzy „wyzwania logistyczne” dla funkcjonariuszy, powodując zwiększone zapotrzebowanie na budy dla psów przed orzeczeniem sądu w sprawie konieczności eutanazji psów.

W Wielkiej Brytanii zarejestrowano już ponad 35 000 psów objętych zwolnieniami z programu American Bully XL.

READ  Uratuj „jedyną owcę Wielkiej Brytanii” ze szkockiej otchłani