20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania i Polska zgłaszają wysoką epidemię ptasiej grypy H5N1 na fermach drobiu, Europe News & Top Stories

LONDYN / PARYŻ (Reuters) – Mała ferma drobiu w środkowej Anglii została w poniedziałek dotknięta wirusem H5N1, potwierdziło krajowe Ministerstwo Rolnictwa.

Wszystkie ptaki na zaatakowanych terenach w pobliżu Alchester w Warwickshire zostaną wytępione.

Do wybuchu epidemii doszło niecały tydzień po tym, jak Wielka Brytania ogłosiła, że ​​jest ogólnokrajową strefą zapobiegania ptasiej grypie, nakazując farmom i obserwatorom ptaków zaostrzenie środków bezpieczeństwa biologicznego.

Szczep H5N1 został wcześniej potwierdzony u małych kurcząt przydomowych w północnej Walii, ptaków żyjących w niewoli we wschodniej Szkocji oraz w centrum ratownictwa ptaków w środkowej Anglii.

Wirus rozprzestrzenił się w Europie w ciągu ostatnich kilku tygodni w kilku krajach, w tym we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii i Danii.

Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) w Polsce poinformowała w poniedziałek, że doszło do kilku eksplozji na fermach drobiu ze stadami prawie 650 000 ptaków.

Pięć erupcji, cztery na fermach tuczu indyków, jeden na fermie brojlerów, stwierdzono we wschodniej części kraju, a drugi na fermie indyków i kaczek w zachodniej części kraju, cytuje OIE. . Oświadczenie władz polskich.

READ  Piłka nożna Foxcrafta stawia Polskę na pierwszym miejscu, aby uniknąć porażki