16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Whoopi Goldberg odpowiada na odrzucenie „Barbie” na ceremonii wręczenia Oscarów 2024

Whoopi Goldberg odpowiada na odrzucenie „Barbie” na ceremonii wręczenia Oscarów 2024

On gra

Żegnaj Barbie. Whoopi Goldberg przedstawia swoje ciekawe spojrzenie na wykluczenie przebojowego filmu z niektórych najważniejszych kategorii Oscarów 2024.

Podczas dyskusji nt „widokW środę Goldberg i współgospodarze Alyssa Farrah Griffin, Joy Behar, Sarah Haines i Sunny Hostin rozmawiali o reakcji Ryana Goslinga, gwiazdy „Barbie” na fakt, że Margot Robbie i reżyserka Greta Gerwig nie otrzymali nominacji do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za swoją rolę jako Ken w komedii fantasy.

Rozmowa wywołała ożywioną debatę na temat tego, kiedy filmy tracą uznanie w branży, co skłoniło Goldberga do całkowitego wycofania się z pomysłu lekceważenia.

„Nie wszyscy wygrywają” – powiedział Goldberg. „Nie są ignorowani, na to chcę zwrócić uwagę. To nie elity. To cała rodzina Oscarów głosuje na nominacje do najlepszego filmu”.

„Barbie” otrzymała łącznie osiem nominacji na 96. ceremonii rozdania Oscarów, rywalizując o najlepszy film, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszą piosenkę oryginalną, najlepsze kostiumy i najlepszą scenografię, a także dla najlepszego aktora drugoplanowego i aktorki.

Robbie, któremu przypisuje się rolę producenta filmu, został całkowicie wykluczony z kategorii aktorskich.

„Nie dostajesz wszystkiego, co chcesz” – powiedział Goldberg. „Trzeba o tym pamiętać. Nie każdy otrzymuje nagrodę i jest to kwestia subiektywna. Filmy są subiektywne. Filmy, które lubisz, mogą nie spodobać się głosującym”.

W oświadczeniu udostępnionym wielu mediom, w tym CNN i The Hollywood Reporter, Gosling wyraził swoje rozczarowanie faktem, że Robbie i Gerwig nie zostali wyróżnieni w kategoriach Najlepsza Aktorka i Najlepszy Reżyser.

„Nie ma Kena bez Barbie i nie ma filmu o Barbie bez Grety Gerwig i Margot Robbie, dwóch osób odpowiedzialnych za ten tworzący historię i cieszący się światową sławą film” – powiedział Gosling. „Bez ich talentu, wytrwałości i geniuszu nikt w filmie nie mógłby zostać doceniony. Powiedzieć, że jestem rozczarowany, że nie zostali nominowani w swoich kategoriach, byłoby niedopowiedzeniem”.

READ  Były prezes TNA pojawia się na Impact Slammiversary

'Jestem rozczarowany': Ryan Gosling krytykuje Oscary za ignorowanie Margot Robbie i ignorowanie Grety Gerwig

Największe „nie” Oscara 2024: Od Margot Robbie po Leonardo DiCaprio

Współautor: Kimmy Robinson, USA TODAY