21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

WhatsApp wdraża nową warstwę bezpieczeństwa klucza dostępu

WhatsApp wdraża nową warstwę bezpieczeństwa klucza dostępu

Jeśli jesteś użytkownikiem WhatsApp, istnieją różne sposoby ochrony konta – na przykład przy użyciu tradycyjnego hasła i uwierzytelniania dwuskładnikowego. Wkrótce użytkownicy będą mieli kolejną opcję zabezpieczenia swoich kont, ponieważ WhatsApp pracuje nad wdrożeniem obsługi klucza dostępu.

WhatsApp do obsługi klucza dostępu

Istnieje wiele aplikacji i stron internetowych, które już ogłosiły obsługę klucza dostępu, a WhatsApp może być następny. Chociaż Meta jeszcze nic nie ogłosiła, WABetaInfo Znajdź menu konfiguracji ukrytych kluczy dostępu w najnowszej wersji beta WhatsApp na Androida. „Możesz teraz użyć odcisku palca, twarzy lub blokady ekranu, aby sprawdzić, czy to ty masz klucz dostępu” – czytamy w wiadomości.

Niestety, ta funkcja jest wciąż w fazie rozwoju i nie ma sposobu, aby ją włączyć, ale jest to mocna wskazówka, że ​​użytkownicy WhatsApp mogą wkrótce mieć możliwość ochrony swoich kont za pomocą klucza dostępu zamiast tradycyjnego hasła.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Passkey to ogólnobranżowy wysiłek mający na celu stworzenie bezpieczniejszego systemu uwierzytelniania. Zamiast tradycyjnych haseł użytkownicy mogą teraz logować się za pomocą rozpoznawania twarzy lub danych biometrycznych bez konieczności tworzenia i wpisywania zwykłego hasła. Technologia ta została opracowana przez FIDO Alliance we współpracy z Apple, Google i Microsoft.

W czerwcu Apple ogłosiło, że automatycznie przypisze hasło do kont Apple ID użytkownikom iOS 17, iPadOS 17 i macOS Sonoma. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli uwierzytelniać się na Apple.com, iCloud.com lub innych witrynach powiązanych z Apple, używając swojego klucza jako poświadczeń, zamiast konieczności wprowadzania hasła.

Od iOS 16 użytkownicy mogą tworzyć i przechowywać klucze dostępu za pomocą Safari i pęku kluczy iCloud. Teraz, w systemie iOS 17, to samo doświadczenie będzie dostępne dla aplikacji innych firm. Niedawno TikTok i popularny menedżer haseł 1Password również ogłosili wsparcie dla kluczy dostępu.

READ  Obejrzyj test Porsche Boxster EV 2025 na torze Nurburgring

Jeśli chodzi o aktualizację WhatsApp, nie wiadomo, kiedy będzie dostępna dla użytkowników.

Przeczytaj także

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.