20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Z przecieków wynika, że ​​PS5 Pro będzie miało „ultraspektralną rozdzielczość”

Z przecieków wynika, że ​​PS5 Pro będzie miało „ultraspektralną rozdzielczość”

the PS5Pro Młyn plotek znów się kręci. Choć niektórzy analitycy uważają, że aktualizacja Sony PlayStation zostanie wydana jeszcze w tym roku, Najprawdopodobniej wcześniej GTA6 Na zewnątrzO konsoli wciąż nie wiemy zbyt wiele. Teraz nowy przeciek sugeruje, że ulepszona PS5 będzie miała nie tylko więcej teraflopów od Xbox Series

Czytaj więcej: Co to jest Kotaku Czytelnicy chcą „PS5 Pro”

YouTuber technologiczny Moore Is Dead, który w przeszłości był obiektem przecieków, 14 marca przesłał film zawierający dokumenty, które jego zdaniem pochodziły „z wnętrza Sony”. Według rzekomych dokumentów PS5 Pro nosi nazwę kodową „Trinity” i „wygląda na rzeczywiste ulepszenie w stosunku do podstawowego PS5”.

Na początek przecieki twierdzą, że PS5 Pro zapewnia o 45 procent większą wydajność niż podstawowa konsola, a śledzenie promieni jest od dwóch do czterech razy szybsze. Jest również wyposażony w niestandardową architekturę uczenia maszynowego o nazwie PlayStation Spectral Supersolution (PSSR).

Prawo Moore’a jest martwe

Zgodnie z dokumentacją użytkownika YouTube, technologia ta jest wewnętrznym narzędziem firmy Sony do skalowania, które zastąpi tymczasowe antyaliasing lub upsampling w grach rozdzielczością podobną do wyjściowej technologii FSR2 firmy AMD lub DLSS firmy Nvidia. Zasadniczo PSSR wyciśnie z gry każdy kawałek rozdzielczości, aby zapewnić najlepszą możliwą oprawę graficzną, obsługując ustawienia graficzne rozpoczynające się od 4K, ale ostatecznie sięgające aż do 8K i wyższych.

Jednakże konsolowi wojownicy mogą zwrócić uwagę na teraflop, jednostkę używaną do pomiaru szybkości komputera. Pamiętaj, kiedy seria Xbox Promowałem 12 teraflopów, co oznacza… Podobno wydajność w grach była lepsza Tam, ponieważ procesor graficzny był bardziej wydajny. Te białe strony sugerują, że PS5 Pro będzie miało 33,5 teraflopa, czyli prawie trzykrotnie więcej niż seriaNajpotężniejsza konsola na świecie„.Co moim zdaniem jest świetne.

READ  Pokémon Scarlet i Violet oficjalnie ujawniają nowe legendarne Pokémony

Kotaku Skontaktowałem się z Sony w celu uzyskania komentarza.

Czytaj więcej: akt Microsoftu Czy zapowiadacie tylko PlayStation 5 Slim i Pro?

Wygląda na to, że PS5 Pro ostatecznie sprowadzi się do ulepszonej wersji PS5, co na ten moment nie wydaje się konieczne Sony nie wypuści gier z „nowej istniejącej głównej serii” dopiero w 2025 roku. Kogo znasz? Być może wtedy, gdy pojawi się PS5 Pro, gry uruchamiane wraz z nim będą przekonującym punktem sprzedaży. Do tego czasu wszystko jest w porządku z moim obecnym kontrolerem.