14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Westinghouse Milestone Advances energetyka jądrowa w Polsce

Westinghouse Milestone Advances energetyka jądrowa w Polsce

„Dziękuję rządom Polski i USA za wsparcie w rozwoju finansowania IGA i Feed. Feed to ważny krok w rozwoju operacji. Polski Projekt elektrowni jądrowej, a Westinghouse spodziewa się przedstawić polskiemu rządowi najbardziej zaawansowaną i konkurencyjną ofertę technologiczną dla tego bardzo ważnego projektu.” Elias Kedian, starszy wiceprezes ds. działalności biznesowej w Westinghouse.

Westinghouse będzie obsługiwać FEED we współpracy z Bechtel Power Corp, partnerem w zakresie inżynierii, budowy i zarządzania projektami. Opiera się na technologii Westinghouse AP1000®, która oferuje następujące możliwości dla najwyższego dostępnego na rynku bezpieczeństwa, funkcjonalności i obciążenia. Wstępne studium inżynierskie zostanie po roku zweryfikowane przez polski rząd, aby pomóc w wyborze najlepszego partnera do projektu elektrowni jądrowej.

Długoterminowa strategiczna współpraca pomiędzy Polska, Organizacja Narodów Zjednoczonych A Westinghouse pomoże poprawić bezpieczeństwo energetyczne kraju, drastycznie zmniejszyć emisje CO2 i utrzymać niezawodne wytwarzanie energii po wycofaniu starych jednostek węglowych.

Westinghouse Electric Company Wiodąca na świecie firma jądrowa i lider w dostarczaniu produktów i technologii elektrowni jądrowych do zastosowań na całym świecie. Westinghouse dostarczył pierwszy na świecie komercyjny reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 r. Port wysyłkowy, ur., USA Dzisiaj technologia Westinghouse jest podstawą prawie połowy działających na świecie elektrowni jądrowych. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić www.westinghousenuclear.com.

Łączność:
Aleksandra Felcksack
Strategie Hill + Nolton
Tel.: +48 603 130 673
[email protected]

Jodi Alexander
Westinghouse Electric Company
M: 303-241-7250
[email protected]

ŹRÓDŁO Westinghouse Electric Company

powiązane linki

www.westinghousenuclear.com

READ  Santos otrzymał pracę w Polsce w oparciu o sukcesy z Portugalią, mówią FA