29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Western Digital dzieli biznes pamięci flash po tym, jak negocjacje w sprawie fuzji Kioxia utknęły w martwym punkcie

Western Digital dzieli biznes pamięci flash po tym, jak negocjacje w sprawie fuzji Kioxia utknęły w martwym punkcie

Logo Western Digital jest wyświetlane w siedzibie firmy w Tokio, Japonia, 27 maja 2019 r. Zdjęcie: Yoshiyasu Shida/Reuters. Uzyskanie praw licencyjnych

30 października (Reuters) – Firma Western Digital (WDC.O) poinformowała w poniedziałek, że zakończy działalność związaną z nadpodażą pamięci flash po niepowodzeniu rozmów w sprawie połączenia jednostki z japońską Kioxią.

Podział pozostawiłby producenta produktów do przechowywania danych z jego tradycyjną działalnością w zakresie dysków twardych i utworzyłby dwie spółki notowane na giełdzie, spełniając żądania inwestora-aktywisty Elliotta.

Po tej wiadomości akcje Western Digital wzrosły o 10%. Elliott oświadczyła w oświadczeniu, że popiera rozwód.

Posunięcie to usuwa lata niepewności co do modułu pamięci flash firmy Western Digital, który powstał w wyniku zakupu firmy SanDisk za 19 miliardów dolarów w 2016 roku i jest przeznaczony dla branży smartfonów i komputerów.

Popyt na chipy flash spadł po pandemii, pozostawiając rynek przytłoczony podażą i zwiększając presję na producentów chipów, aby się konsolidowali.

Od 2021 roku firma Western Digital i jej partner branżowy Kioxia prowadzą rozmowy na temat fuzji, w wyniku której powstałaby firma kontrolująca jedną trzecią światowego rynku pamięci flash NAND.

Źródła poinformowały Reuters, że ostatnia próba zawarcia transakcji została wstrzymana w zeszłym tygodniu po sprzeciwie inwestora Kioxia, SK Hynix, głównego producenta układów pamięci i konkurenta obu firm.

„Biorąc pod uwagę obecne ograniczenia, stało się jasne… że zaoferowanie niezależnej separacji to kolejny właściwy krok w ewolucji Western Digital” – powiedział w poniedziałek dyrektor generalny Western Digital David Goeckeler.

Spółka, która raportowała także wyniki kwartalne, nie podała bliższych szczegółów rozmów z Kioxią w trakcie rozmowy po wynikach.

Stwierdzono jednak, że pozostaje otwarty na wszelkie alternatywy, które oferują „wyższą wartość” planowanego podziału, który jest zwolniony z podatku i przewidziany na drugą połowę 2024 r.

READ  Netflix chce ograniczyć bezpłatne udostępnianie haseł między rodzinami

Kenjai Chan, analityk w Summit Insights Group, wykluczył jakiekolwiek inne podejście w branży pamięci flash. Dodał: „Nie spodziewamy się, że inna firma będzie składać oferty”.

Western Digital prognozuje stratę w drugim kwartale mniejszą niż szacunki Wall Street. Odnotował także lepsze niż oczekiwano wyniki za okres lipiec-wrzesień, w związku ze spowolnieniem tempa spadku swojej przyspieszonej działalności.

(Raport: Samarhita Arunasalam i Aditya Soni z Bengaluru – przygotowany przez Mohammeda dla biuletynu arabskiego) Redakcja: Shaunak Dasgupta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę