13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Według doniesień Fisker zatrudnił doradców ds. upadłości [Updated, Fisker responds]

Według doniesień Fisker zatrudnił doradców ds. upadłości [Updated, Fisker responds]

Według doniesień „Wall Street Journal” Fisker zatrudnił „doradców ds. restrukturyzacji do pomocy przy potencjalnym złożeniu wniosku o upadłość”.

aktualizować: Fisker odpowiedział oświadczeniem zamieszczonym poniżej.

Fisker przeżywał ostatnio trudne chwile, a jego akcje prawdopodobnie zostały wycofane z giełdy ze względu na spadające ceny akcji. W swoim najnowszym raporcie kwartalnym wskazała także, że istnieją „poważne wątpliwości” co do jej zdolności do kontynuowania działalności i że poszukuje inwestycji zewnętrznych. Dzieje się tak pomimo wzrostu dostaw o 300% w czwartym kwartale, co stanowi znaczące osiągnięcie z kwartału na kwartał.

Wkrótce po opublikowaniu kwartalnego raportu Fiskera pojawiła się wiadomość, że firma mogła znaleźć inwestycje zewnętrzne w postaci „zaawansowanych” rozmów z Nissanem, który podobno szuka partnerstwa w zakresie ciężarówek elektrycznych. W zeszłym roku Fisker zaprezentował futurystyczny pickup o nazwie Alaska, który bardzo przypomina Nissana Frontier.

Fisker ogłosił niedawno także dwa inne przyszłe projekty pojazdów: samochód kompaktowy Pear i samochód sportowy Ronin.

Fisker twierdził, że zarabia na sprzedaży swojego SUV-a Ocean (zobacz naszą recenzję tutaj), częściowo ze względu na swoje podejście do produkcji kontraktowej za pośrednictwem Magna Steyr. Chociaż oznacza to niższe marże, ponieważ część marży trafia do producenta, pomaga to również w utrzymaniu niskich kosztów początkowych, ponieważ Fisker nie musi inwestować w fabryki warte miliardy dolarów, takie jak Rivian czy Tesla.

Jednak prowadzenie firmy i model sprzedaży bezpośredniej nadal wiążą się ze znacznymi kosztami, których rozwój Fiskerowi okazał się trudny. Do tego stopnia, że ​​Fisker niedawno ogłosił, że wycofuje się z tego modelu i powiedział, że firma będzie korzystać z pomocy partnerów dealerskich, aby pomóc w sprzedaży zapasów samochodów, których wartość na dzień 1 marca wynosiła około 530 milionów dolarów.

Jednak dzisiaj Fisker otrzymał kolejny cios w postaci raportu w Wall Street Journal, w którym stwierdzono, że firma zatrudniła konsultanta finansowego FTI Consulting do pomocy przy potencjalnym złożeniu wniosku o upadłość. W wyniku raportu akcje Fisker (FSR) spadły obecnie o 45% w obrocie poza godzinami pracy.

READ  Dow Jones rośnie o 500 punktów wyprzedzając dane o inflacji. Spotkanie Fed Akcje Tesli zbliżają się do minimum z 2022 r

aktualizować: W odpowiedzi Fisker wydał oświadczenie po zamknięciu rynku w czwartek:

„Jeśli chodzi o politykę korporacyjną, Fisker nie komentuje plotek i spekulacji rynkowych. Jednakże Fisker często współpracuje z zewnętrznymi konsultantami, którzy pomagają w zarządzaniu jej działalnością oraz pomagają w opracowywaniu i wdrażaniu strategii. Fisker koncentruje się na pozyskiwaniu dodatkowego kapitału i zawieraniu strategicznych transakcji partnerstwo z dużym producentem samochodów.Firma kontynuuje także proces przejścia na model partnerstwa z dealerami zarówno w Ameryce Północnej, jak i Europie, a zespół kierowniczy jest intensywnie skoncentrowany na tych wysiłkach.

W rezultacie akcje FSR, które w czwartek spadły o 52%, zniknęły wyższy 42% w handlu poza godzinami pracy, odzyskując 22 centy na akcję w czwartkowym handlu po godzinach, po wczorajszym zamknięciu na poziomie 33 centów na akcję. Powodem tego odbicia wydaje się być sygnał Fiskera, że ​​poszukuje on „strategicznego partnerstwa z głównym producentem samochodów”, o czym wspomniano wcześniej, jak wspomniano w powyższym artykule.

Weź elektryczny

„Wall Street Journal” zwrócił się do „osób zaznajomionych ze sprawą” i choć dziennik generalnie dostarcza dobrych reportaży biznesowych, należy też wziąć pod uwagę, że data Do Szerzenie dezinformacji klimatycznej. Ostatecznie jest własnością A Negator klimatycznyRupert Murdoch, który Ingeruje we własne media płacić Program antyśrodowiskowy. Na przykład w tym samym artykule dziennik „Wall Street Journal” fałszywie twierdzi, że popyt na pojazdy elektryczne „spada”, mimo że sprzedaż pojazdów elektrycznych w dalszym ciągu rośnie.

Niezależnie od tej niedokładności, w firmie Fisker nadal występują rzeczywiste problemy, dlatego uzasadnione jest, aby firma zwróciła się o konsultację, zwłaszcza po ostrzeżeniu o takiej możliwości w niedawnym raporcie kwartalnym. W naszym rozumieniu nie oznacza to, że Fisker taki jest koniecznie Zamierzam ogłosić upadłość, ale raczej szukam analizy, czy jest to najkorzystniejsza droga na przyszłość. Będziemy musieli być na bieżąco i zobaczyć, jaką ścieżkę wybierze firma.