2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Webber przejmuje rolę producenta grilla i ogłasza odejście dyrektora generalnego przy rozczarowującej sprzedaży

Webber przejmuje rolę producenta grilla i ogłasza odejście dyrektora generalnego przy rozczarowującej sprzedaży

Akcesoria Weber Grill trafiają do sprzedaży w sklepie dla majsterkowiczów 23 lipca 2021 w Palatine, Ill.

Scott Olson | Getty Images Aktualności | Obrazy Getty

Weber Akcje spadły o 17% w porannym handlu w poniedziałek po tym, jak producent grilla nagle powiedział, że dyrektor generalny Chris Scherzinger odchodzi z powodu słabnącego popytu na jego produkty w sklepach i Internecie.

Palatine Corporation z siedzibą w Illinois również zawiesiła swoją kwartalną dywidendę gotówkową i oświadczyła, że ​​jest zobowiązana do współpracy z partnerami pożyczkowymi, aby zachować zgodność z warunkami kredytowymi.

Webber mianował dyrektora ds. technologii Alana Matolę tymczasowym dyrektorem generalnym, ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ szuka stałego zastępcy.

„Podejmujemy zdecydowane działania, aby poprawić pozycję Webera, aby sprostać historycznym wyzwaniom makroekonomicznym, w tym presji inflacyjnej i łańcucha dostaw wpływającej na zaufanie konsumentów, wzorce wydatków i marże” – powiedział Kelly Renko, niewykonawczy przewodniczący Rady Weber.

Firma ogłosiła również wstępne wyniki za trzymiesięczny okres kończący się 30 czerwca, ustalając sprzedaż netto między 525 a 530 milionów dolarów. Webber powiedział, że na jego wyniki wpłynęło spowolnienie sprzedaży detalicznej, ponieważ rosnąca inflacja i inne naciski wywierały wpływ na konsumentów. Wpływ na to miała również trwająca deprecjacja walut obcych.

Weber powiedział, że oczekuje się, że przeciwności utrzymają się w czwartym kwartale roku podatkowego i wycofał swoją prognozę finansową na 2022 r. z powodu niepewności na rynku.

Firma poinformowała, że ​​rozważa zwolnienia i inne sposoby obniżenia kosztów, w tym poprzez zawężenie zapasów. Powiedział, że przedstawi dodatkowe szczegóły, gdy ogłosi wyniki finansowe za trzeci kwartał 15 sierpnia.

Firma Weber, która produkuje wędzarnie, grille i inne akcesoria dla entuzjastów gotowania na świeżym powietrzu, została ogłoszona w zeszłym roku, ponieważ rodziny spędzały więcej czasu na gotowaniu i rozrywce w domu podczas pandemii. Ostatnio jednak popyt na produkty do gotowania spadł, ponieważ konsumenci ponownie zastanawiają się nad wydatkami w obliczu inflacji i nadchodzącej recesji.

READ  W tym roku może pojawić się nowy globalny lider LNG - RT Business News

W kwartale zakończonym 31 marca sprzedaż netto Webera spadła o 7%, a strata netto wyniosła 51 mln USD, w porównaniu do zysku netto w tym samym okresie ubiegłego roku.

Scherzinger dołącza do rosnącej listy prezesów W ostatnich miesiącach opuścili handel detalicznyod Gap do Game Stop, ponieważ rady stają się coraz bardziej niezadowolone z powolnej wydajności, ciągłych zakłóceń w łańcuchu dostaw i innych wyzwań.

Akcje Webbera spadły o około 42% od początku roku, po zamknięciu rynku w piątek.