1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chiny planują trójstopniową strategię dotyczącą danych, aby uniknąć podwyżek w USA

Chiny planują trójstopniową strategię dotyczącą danych, aby uniknąć podwyżek w USA

Chiny tworzą system do przesiewania chińskich firm notowanych w Stanach Zjednoczonych na grupy na podstawie wrażliwości posiadanych przez nie danych, w ramach potencjalnej koncesji ze strony Pekinu, aby uniemożliwić amerykańskim organom regulacyjnym wycofanie setek grup z giełdy.

System został zaprojektowany, aby zapewnić Chińskie firmy Zgodnie z amerykańskimi przepisami, które wymagają, aby spółki publiczne zezwalały organom regulacyjnym na wgląd w ich akta audytu, według czterech osób zaznajomionych z sytuacją.

Dwie osoby powiedziały, że chińskie firmy notowane w Stanach Zjednoczonych można podzielić na trzy szerokie kategorie. Grupami będą firmy posiadające dane niewrażliwe, te z danymi wrażliwymi i inne z danymi „poufnymi”, które należy skreślić.

Jedna osoba powiedziała, że ​​Pekin dyskutował, czy firmy z kategorii „danych wrażliwych” mogą zrestrukturyzować swoją działalność, aby osiągnąć zgodność, w tym poprzez zlecanie informacji stronie trzeciej.

System kategorii będzie drugim ważnym ustępstwem ze strony Pekinu, aby usunąć przeszkody, które pozwalają Stanom Zjednoczonym na pełny dostęp do audytów. W kwietniu to Modyfikacja zasady sprzed dziesięciu lat które ograniczyły praktyki udostępniania danych firmom zewnętrznym.

Planowanie, które jest przedmiotem dyskusji i może ulec zmianie, następuje po miesiącach utkniętych negocjacji między Pekinem i Waszyngtonem w sprawie amerykańskiego wymogu, aby chińskie firmy i ich audytorzy udostępnili szczegółowe dokumenty audytowe lub umorzyli je w 2024 r.

Zbiorczy odpis może stanowić ważny krok w kierunku ekonomicznego rozdzielenia między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i zagrozić wartości dla akcjonariuszy 1,3 biliona dolarów. Około 260 największych chińskich firm, w tym grupa technologiczna Alibaba, firma fast food Yum China i portal społecznościowy Weibo, może zostać usuniętych z giełd w Nowym Jorku, jeśli nie spełnią wymagań.

Chińska Komisja Regulacji Papierów Wartościowych, największy pekiński organ nadzoru papierów wartościowych, skomentowała po publikacji, że „nie zbadała tej trzypoziomowej struktury” dla spółek giełdowych.

READ  Akcje Porsche ustabilizowały się na zamknięciu po historycznym notowaniu 72 miliardów dolarów

„Niezależnie od tego, czy przedsiębiorstwo jest notowane w kraju czy za granicą, musi przestrzegać odpowiednich krajowych przepisów ustawowych i wykonawczych dotyczących zarządzania informacjami o danych oraz wymogów regulacyjnych miejsca, w którym jest notowane” – powiedział regulator.

Pekin tradycyjnie sprzeciwiał się zezwalaniu chińskim firmom na dostarczanie danych zagranicznym organom regulacyjnym ze względów bezpieczeństwa narodowego.

Ale w ramach wielopoziomowego schematu firmy zajmujące się danymi „niskiego ryzyka” mogą udostępniać swoje zapisy audytu Radzie ds. Rachunkowości i Nadzoru Spółek Publicznych, amerykańskiemu organowi nadzoru księgowego, powiedziały dwie osoby. Kategoria niższego ryzyka prawdopodobnie obejmie sprzedawców detalicznych i sieci restauracji.

Szef dużej firmy inwestycyjnej z Hongkongu powiedział, odnosząc się do grupy taksówkarskiej, że Został ukarany grzywną w wysokości ponad miliarda dolarów przez Pekin w tym tygodniu za naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego.

Urzędnicy amerykańscy są sceptyczni, czy chińskie firmy spełnią wszystkie standardy przejrzystości wymagane na mocy ustawy o odpowiedzialności przedsiębiorstw zagranicznych, ustawy z 2020 r., która zmusiła firmy chińskie i hongkońskie do otwarcia swoich akt audytu.

Chociaż trwają i owocne dyskusje między władzami USA i Chin. . . „Nadal istnieją poważne problemy, a czas szybko się kończy”, powiedział w maju w przemówieniu YJ Fischer, dyrektor Biura ds. Międzynarodowych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Zgoda na zapewnienie dostępu do plików kontrolnych „będzie dopiero początkiem”, powiedział Fisher. Urzędnicy PCAOB będą również musieli udać się do Chin i przeprowadzić audyt dowolnego chińskiego emitenta notowanego w Stanach Zjednoczonych.

„Nie wiem, jak kiedykolwiek to rozwiążemy” – powiedział szef firmy inwestycyjnej. Dodał, że Pekin i Waszyngton wykorzystują spór o kontrolę do „politycznego zysku” i że stosunki są najgorsze od 40 lat.

„Jako inwestor mam nadzieję, że obie strony są wystarczająco praktyczne”.

PCAOB stwierdziła w oświadczeniu, że „powinna mieć pełny dostęp do dokumentów roboczych audytu każdej firmy, którą zdecyduje się skontrolować lub zbadać – bez luk, bez wyjątków”.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku są mieszane; Wyniki wyborów w Tajlandii w centrum uwagi, jest coraz silniejszy