26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Walki Adama Wainwrighta osiągnęły przejmujący nowy poziom w przegranej Cardinals

Walki Adama Wainwrighta osiągnęły przejmujący nowy poziom w przegranej Cardinals

ulica. Lewis – Oczy zamglone i nieszczęśliwe, Adam Wainwright stał jedną nogą na szczycie ziemianki Kardynałów i próbował uspokoić oddech. Patrzył, jak Steven Matz walczył o zamknięcie górnej części drugiego Wainwrighta, którego nie mógł sam ukończyć. Astros zaatakowali Wainwrighta, oznaczając go sześcioma biegami w kadrze, wszystkie z dwoma outami. A kiedy menedżer Oli Marmol został zmuszony do zwolnienia go po tym, jak miotacz trafił zaledwie pięć razy, nawet twarz pokerzysty, którą opanował do perfekcji przez prawie dwie dekady gry w głównych ligach, nie była w stanie ukryć miażdżącego rozczarowania Wainwrighta.

Wainwright nie spuszczał wzroku z ziemi, gdy w czwartek wieczorem schodził z kopca na stadionie Busch Stadium, nawet gdy sympatyczni kibice oklaskiwali go. Był to gest, który miał oznaczać wsparcie. Ale w tym momencie Wainwright nie mógł czuć się bardziej samotny.

Po dopuszczeniu siedmiu zdobytych runów w ciągu trzech rund w meczu otwierającym London Series – początek, który Wainwright nazwał jednym z najgorszych w swojej karierze – 41-letnia twarz franczyzy zawahała się jeszcze bardziej w czwartek wieczorem.

„Przyszedłem dzisiaj z najlepszym nastawieniem, jakie miałem przez cały rok”, powiedział dziennikarzom Wainwright po przegranej 14-0. „Naprawdę chciałem być dzisiaj świetny. Myślałem, że będę świetny i wciąż jestem zaskoczony, kiedy nie jestem. Nie wiem, co wam wszystkim powiedzieć. Nie wiem, co powiedzieć fanów. (Przepraszam.

Adam Wainwright przyznał: „Masz mój wiek, czasami zastanawiasz się, czy ludzie stracili w ciebie wiarę”. (Joe Butz / USA Today)

Po nieszkodliwym szczycie pierwszego, Corey Goulkes przypiął Wainwrighta, by prowadzić na drugim miejscu i wyprzedzić na dzikim boisku. Następnie Wainwright wyszedł z Bligh Madris, ale odbił się z powrotem na dół tabeli, zdobywając dwa szybkie single w zaledwie czterech rzutach. Wyglądało na to, że po prostu flirtował z niebezpieczeństwem i nie wyrządzono mu żadnej krzywdy.

READ  UFC 276 wyniki na żywo - Izrael Adesanya vs Jared Kannoner: aktualizacje, skróty, karta walki, czas rozpoczęcia

Potem skład Astros się odwrócił. Bieg punktowy. Piknik do pobrania regulaminu. pojedynczy. Podwójny bieg dwa razy do lewego rogu. Podwoił się ponownie, tym razem od prawej środkowej ściany, aby zdobyć kolejny bieg.

Do tego czasu, kiedy wynik wynosił 6-0, Marmul widział więcej niż wystarczająco. Ponury Wainwright opuścił wzgórze z większą liczbą biegów w swojej passie niż rekordowych wyników.

Z pewnością nie był to łabędzi śpiew, o którym marzyli Wainwright lub Cardinals, podpisując roczną umowę o wartości 17,5 miliona dolarów, kończącą jego 19-letnią karierę w MLB. Kardynałowie mają od 33 do 47 lat i spędzili 65 z 92 dni w tym sezonie, zajmując ostatnie miejsce w National League Central. Po rozpoczęciu sezonu na liście kontuzjowanych Wainwright zaliczył 10 startów. Jego ERA wzrosła do 7,45, jego WHIP do 1,94, a on trafił zaledwie 25 strikeoutów w ciągu 48 1/3 inningsa. Kamień węgielny spinu, Wainwright, w tym roku bardziej przeszkadzał ekipie serialu niż jej pomagał. Jego słabe wyniki zostały tylko wzmocnione przez słaby sezon Cardinals. W rzeczywistości reakcja fanów po jego debiucie w Londynie była tak intensywna, że ​​Wainwright zdecydował się wyłączyć swoje konto na Twitterze na kilka dni, powołując się na potrzebę zrobienia sobie przerwy.

Jednak nawet podczas swoich zmagań Wainwrightowi udało się pozostać tak pozytywnym i zmotywowanym, jak to tylko możliwe, co jest jego zwykłą praktyczną zasadą, ale tym razem, kiedy wrócił do ziemianki, pozornie szlochając do tyłu, było jasne, że sprawy osiągnęły punkt bez powrotu.

Kamery telewizyjne uchwyciły wyraźnie emocjonalnego Wainwrighta, który garbi się na ławce ze spuszczoną głową. Marmol stała przed nim, kładąc ręce na kolanach Wainwrighta, pogrążona w głębokiej rozmowie. Zajęło to chwilę, ale w końcu Wainwright podniósł wzrok. Marmol mówił dalej, a Wainwright skinął głową. Niedługo potem Wainwright uderzył swojego menedżera w klatkę piersiową, wziął kolejny głęboki oddech, klepnął Marmola knykciami i rzucił się z ławki, aby zbliżyć się do Matza. Kiedy Matz wykonał punt do Gulicksa, aby trzeci zakończył rundę, Wainwright wciąż stał na najwyższym szczeblu ziemianki, a jego twarz była przygnębiona, ale wspierający klaskał.

READ  Wikingowie umieszczają Justina Jeffersona w rezerwie kontuzjowanych: Źródła

Przez kilka lat wcześniej Wainwright był tym, który dostrzegał sfrustrowanego kolegę i oferował ci pomoc lub siadał do szczerej rozmowy. W czwartek Marmol wiedział, że role muszą się odwrócić.

„Dobrze jest, gdy ktoś potrzebuje swojej przestrzeni i zachęty” – powiedział Marmol. „To niepokoi cię bardziej niż emocjonalnie. Jest zawodnikiem, który w tej chwili ma trudności z poruszaniem się po składzie. Więc należy się spodziewać, że będzie zdenerwowany. I nigdy nie był bardziej zdeterminowany, aby znaleźć wyjście z tego.”

Chociaż Marmol odmówił publicznego ujawnienia szczegółów rozmowy, Wainwright był nieco bardziej dosadny.

„Masz mój wiek”, przyznał miotacz, „czasami zastanawiasz się, czy ludzie stracili w ciebie wiarę”. „Właśnie po to wszedł i powiedział, że nie, nie stracił wiary we mnie i nadal myślę, że zakończę to dobrze i pomogę tej drużynie wygrać wiele meczów. O to go zapytałem. Powiedziałem: „Hej, po prostu nie rezygnuj ze mnie”. A on powiedział: „Nie zrezygnuję z ciebie”. Dopóki to się nie skończy… Każdy potrzebuje od czasu do czasu kilku słów afirmacji Po takim meczu powiedziałbym, że tak, prawdopodobnie musiałeś to usłyszeć.

W tym sezonie niewiele było łatwo zrozumieć na temat kardynałów, ale upadek Wainwrighta może być najtrudniejszy do strawienia, przynajmniej z perspektywy fanów. Było dużo sceptycyzmu co do kwoty kontraktu Wainwrighta, kiedy podpisywał kontrakt na kolejny sezon, a tym bardziej, gdy organizacja zdecydowała się nie dodawać asyst na początku sezonu. Grając jako najbardziej niezawodny miotacz zespołu przez ostatnie dwa sezony (z wyłączeniem tego września) Wainwright uzasadnił środki. Ale jak dotąd ostatni rok Wainwrighta był ogromnym rozczarowaniem.

„Mam teraz wiele różnych uczuć, ale staram się nie trzymać w tym reszty zespołu” – powiedział Wainwright. „Nikt nie potrzebuje Debbie Downer, nikt nie potrzebuje chodzącej negatywnej siły. Więc nadal staram się zachować pozytywne nastawienie, kibicować graczom i być dobrym kolegą z drużyny. Podczas moich zmagań nie mogę zabrać ze sobą nikogo innego. „

READ  Dana White odwołuje konferencję prasową przed walką UFC 279 po tym, jak za kulisami wybuchł *** show

Dotrzymując słowa, Marmul potwierdził, że Wainwright wykona swój kolejny start, który zaplanowano na wtorek w Miami. Jeśli rotacja się utrzyma, Wainwright również po raz ostatni wystartuje w pierwszej połowie, 9 lipca przeciwko Chicago White Sox. W obecnej sytuacji kardynałowie nie mają planów usunięcia Wainwrighta z rotacji. Choć sprawy potoczyły się okropnie, trudno sobie wyobrazić, że wkrótce się to zmieni.

Gdy St. Louis wkroczy w lipiec, zmagania Wainwrighta z pewnością znajdą się na bardzo długiej liście tematów, którymi organizacja musi się zająć. Ale po zobaczeniu, jak ich przywódca upada tak mocno, kardynałowie odpowiedzieli, odciągając go. Mimo wszystkich przeciwnych mu czynników – w szczególności wieku i szybkości – organizacja jasno dała do zrozumienia, że ​​wciąż w niego wierzą.

I, jak bardzo jasno dał do zrozumienia w czwartek wieczorem, właśnie to musi usłyszeć.

(Górne zdjęcie autorstwa Adama Wainwrighta i Olliego Marmola: Jeff Roberson/Associated Press)