15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W wieku 83 lat zmarła matka piosenkarza Jona Bon Jovi

W wieku 83 lat zmarła matka piosenkarza Jona Bon Jovi

Carol Bongiovi, matka Jona Bon Jovi i znana fanom twarz jako założycielka fanklubu Bon Jovi, zmarła we wtorek w wieku 83 lat.

Kobieta znana niektórym fanom jako „matka Jovi” zmarła trzy dni przed swoimi 84. urodzinami w Monmouth Medical Center w Long Branch w stanie New Jersey. Przyczyna śmierci nie została ustalona.

„Nasza matka była siłą, z którą trzeba się liczyć” – powiedział Jon Bon Jovi w oświadczeniu ogłaszającym tę wiadomość. „Jej duch i pozytywne nastawienie pomogły ukształtować tę rodzinę”.

Po dziesięcioleciach ważnej pozycji w historii rodziny – a tym samym i zespołu – Carol Bongiovi pojawiła się w jednym z ostatnich teledysków swojego syna, podobnie jak jej mąż, John Bongiovi senior, z którym mieszkała przez 63 lata. W swoim teledysku do „Love Story” z 2021 roku piosenkarz zaśpiewał przed dużym czarno-białym zdjęciem swoich rodziców z młodości, podkreślając, jak długo są razem – nawet gdy napomknął o swoim długotrwałym związku ze swoją miłością ze szkoły średniej, Dorotheą Bongiovi.

„Odziedziczyłem po ojcu umiejętność przekształcania marzeń w rzeczywistość” – powiedział Bon Jovi magazynowi Big Issue w 2020 r. „Nawet jeśli nie jesteś zbyt dobry w swoim rzemiośle, jeśli myślisz, że jesteś dobry, możesz popracować nad W miarę jak dorosłem, zdałem sobie sprawę, że był to wspaniały prezent, który otrzymałem od moich rodziców. Oni naprawdę wierzyli w hasło JFK mówiące o wyprawie na Księżyc: „Tak, oczywiście, że możesz polecieć na Księżyc”. Po prostu idź, Johnny. I poszłam.

Jednym z powodów, dla których Carroll wyróżniała się wśród fanów zespołu, poza słynnym wspieraniem muzycznych wysiłków syna, jest to, że bardzo niewielu muzyków rockowych może opowiedzieć historię bycia synem dwóch żołnierzy piechoty morskiej. Jego rodzice poznali się, gdy oboje służyli w piechocie morskiej w latach pięćdziesiątych, i wkrótce potem pobrali się.

READ  Jak Blackness wywraca do góry nogami stereotypy dotyczące horrorów

Ale niewielu może powiedzieć, że były dziećmi jednego z pierwszych króliczków Playboya, co znalazło się również w życiorysie Carole wraz z odbytą służbą wojskową. Przed zaciągnięciem się do wojska była także kwiaciarnią.

Naklejka z YouTube'a

Carol Sharkey urodziła się i wychowała w Erie w Pensylwanii. Po zwolnieniu jej i męża ze służby w piechocie morskiej przenieśli się do Sayreville w stanie New Jersey, gdzie w 1962 roku urodził się ich syn John.

Według biografii Jona Bon Jovi autorstwa Laury Jackson, Carol zachęcała syna do rozwijania talentu wykonawczego i „stała ze swoim najstarszym synem przed pełnowymiarowym lustrem (gdzie) razem lubili oglądać, jak wykonują piosenki”. Kiedy miał zaledwie siedem lat, przyniosła do domu gitarę akustyczną i namawiała go, aby nauczył się na niej grać, chociaż muzykę zaczął traktować poważnie dopiero, gdy był nastolatkiem.

Oprócz męża, syna muzyka i jego żony Carole pozostawiła także dwóch innych synów i ich małżonków – Anthony’ego i Ninę Yang Bongiovi z Los Angeles oraz Matthew i Desiree Bongiovi z Holmdel w stanie New Jersey – oraz ośmioro wnucząt.

Uroczystości pogrzebowe będą prywatne. Dom pogrzebowy Holmdel, który zajmuje się przygotowaniami, utworzył stronę z hołdami, na której można przesyłać kondolencje pod adresem www.holmdelfuneralhome.com.