14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akolita w końcu ujawnia prawdziwego złoczyńcę w oszałamiającym odcinku

Akolita w końcu ujawnia prawdziwego złoczyńcę w oszałamiającym odcinku

Wczoraj wyemitowaliśmy pełny odcinek Akolity, remake’u wydarzeń z odcinka 3, w którym Osha została zwerbowana przez Jedi, podczas gdy jej zazdrosna siostra wznieciła pożar, w wyniku którego zginęli wszyscy członkowie zakonu, łącznie z jej rodzicami.

Okazuje się jednak, że sprawy nie potoczyły się tak, jak do tej pory stanowczo sugerowano droga Ta historia jest bardzo imponująca, Sol jest przedstawiony jako złoczyńca o szlachetnych intencjach.

Na początku zastanawiałem się, czy to był taki pomysł kompletny Historia z Epizodu III była fałszywa, gdy Jedi zaatakowali bazę, zabijając wszystkich i dosłownie wycierając umysł Oshy, aby o tym zapomnieć. Tak się też nie stało, ale prawda i tak była bardzo niepokojąca.

  • Saul od początku po prostu czuje „silne przeczucie”, że Osha ma zostać jego asystentką i chce opuścić grupę.
  • Sol uważa tę grupę za „niebezpieczną” ze względu na niekonwencjonalne użycie siły, ale nie widzi niczego, co wskazywałoby na realne niebezpieczeństwo dziewcząt. Uważa, że ​​Usha ma kłopoty, ponieważ najwyraźniej odrzuciła znak swojej siostry, ale tak naprawdę nie ma pojęcia, jak działa to społeczeństwo, a w odcinku 3 widzieliśmy, że mają surowych, ale kochających rodziców. Już wtedy matką była Anisia On był W końcu pozwolę jej zostać Jedi.
  • Padawan Turpin gra całkowicie Samolubnie, gdy tylko zrozumie rzadką, opartą na mocy naturę bliźniaków o rozdwojonej świadomości, natychmiast rusza, by je ukraść, aby zdobyć bilet powrotny na Coruscant.
  • Sol, który miał go powstrzymać, robi odwrotnie i wraz z nim atakuje bazę. Prowadzi to do walki, w której Sol zabija Matkę Anisię, ponieważ używa magii, której on nie rozumie. Matka Corell, co zrozumiałe, wściekła, używa magii wraz z resztą czarownic, aby opętać Kelnakę. Mistrz Indara uwalnia go od tego siłą. Niektórzy mówią, że całkowicie zabił czarownice, ale moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, że po prostu zemdlały i zostały zabite przez ogień, gdy były nieprzytomne. Nadal nie jestem pewien, co stało się z Matką Corel. Istnieją wskazówki, że ona lub inne czarownice nadal są w głowie Kelnaki, biorąc pod uwagę, że rysuje ślimaki na ścianach swojego domu.

  • Pożar okazał się całkowitym i totalnym wypadkiem. Mai nie rozpaliła celowo pożaru, czego nie widzieliśmy w odcinku 3, po prostu próbowała spalić rysunki Jedi Oshy. Ale sytuacja wymknęła się spod kontroli bardzo szybko i nie było tam członków Zakonu, którzy mogliby pomóc to stłumić, ponieważ… walczyli z najeżdżającymi Jedi.
  • Następnie w pewnym momencie Sol dosłownie ma wybór między uratowaniem Mai i Oshy i wybiera Oshę jako tego, którego uważa za „dobrego” i pozwala Mai potencjalnie umrzeć.
  • Nigdy tego nie powiedział Oshy, zamiast tego uprościł historię i wymazał wszelkie złe uczynki Jedi. May wywołała pożar i wszyscy zginęli. Widziałem, jak niektórzy zastanawiali się, dlaczego May powiedziała, że ​​chce wiedzieć wszystko, skoro była obecna we wszystkim, łącznie z widokiem śmierci swojej matki. Ale myślę, że ludzie przeoczają fakt, że ona nie wiedziała, że ​​Jedi nie powiedzieli o tym Oshy, a zamiast tego po prostu obwiniali ją o pożar. Dlatego była tak zdezorientowana, kiedy po raz pierwszy spotkała Ushę.
  • Jedyną osobą, która w większości miała rację, była Mistrzyni Endara, która zachowała się tak, jak powinna, mówiąc Solowi, że pozwala emocjom przyćmić swój osąd, wiedząc, że dziewczyny mają ogromną moc, ale trzymając się decyzji Rady o opuszczeniu ich i Przymierza sam. Gdyby po prostu jej posłuchali i odeszli, nic by się nie stało.

Widzę tu wiele podobieństw między Qui Gonem a poprzednimi filmami, w których wierzył, że postępuje słusznie i „ratuje” cudowne dziecko Mocy Anakina i szkoli go, mimo że jest stary. Ale to, co Sol zrobił tutaj, było gorsze. Przynajmniej Anakin żył jak dziecko. Dosłowny Niewolnik i jego matka desperacko chcieli, aby go opuścił. Oczywiście Anakin stał się najniebezpieczniejszym Sithem na świecie, ale jego rola była ostatecznie jego własnym wyborem i wynikiem postępującej korupcji, nawet jeśli to Qui Gon był tym, który pierwotnie wprawił wydarzenia w ruch. Ponownie mocno wierzę, że to, co Sol zrobił tutaj, było gorsze, zwłaszcza że, wiesz, wiązało się z zamordowaniem dziesiątek niewinnych ludzi, a skończyło się na „uratowaniu” jednej dziewczyny, która nie potrzebowała ratowania.

Przestałem być „zdezorientowany” co do The Acolyte, ponieważ ostatnie trzy odcinki potwierdziły, że serial ten robi coś naprawdę imponującego w uniwersum Gwiezdnych Wojen, niezależnie od głupich kontrowersji, jakie pojawiają się w danym tygodniu z toksycznymi fanami. Ale skoro pozostał tylko jeden odcinek, jest całkiem jasne, że będzie potrzebny drugi sezon, choć nie jestem pewien, czy powstanie. Mam jednak nadzieję, że tak się stanie, ponieważ jest to najciekawsze badanie Jedi i Mocy, jakie mamy w całej obecnej epoce.

Chodź za mną Na Twitterze, youtube, I Instagrama.

Sięgnij po moje powieści science fiction Seria Bohaterów Zabójców I Trylogia Zrodzony z Ziemi.

READ  Aktualizacje procesu Gwyneth Paltrow: potentat Goop jest winien Terry'emu Sandersonowi 3,2 miliona dolarów za utratę magii w wypadku na nartach, mówią prawnicy