1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W upalnej sali sądowej na Bahamach Bankman-Fried walczy z więzieniem

W upalnej sali sądowej na Bahamach Bankman-Fried walczy z więzieniem

NASSAU (Reuters) – Zamknięte drogi, upalna sala sądowa i liczne opóźnienia oznaczały pierwszy osobisty występ Sama Bankmana Frieda od czasu upadku jego firmy kryptowalutowej.

Podczas trwającej sześć godzin sesji sądowej na Bahamach Bankman Fried, ubrany w garnitur zamiast tradycyjnego T-shirtu, poprosił o zwolnienie za kaucją w celu zakwestionowania jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Zjednoczone państwo.

To był oszałamiający upadek szefa kryptowalut, a Forbes oszacował jego majątek na 26,5 miliarda dolarów.

„Nie zrzekam się” – powiedział Bankman-Fried zapytany, czy chciałby zrzec się prawa do przesłuchania w sprawie ekstradycji.

Był to rzadki komentarz na rozprawie, którą w dużej mierze zajmowali się prawnicy omawiający proces. W innym komentarzu Bankman-Fried określił noc swojego aresztowania jako „gorączkową”.

Pojawiło się wielkie oczekiwanie przed pojawieniem się Bankmana-Frieda, który od czasu upadku swojej firmy udzielił wielu wywiadów mediom, ale nie był szeroko widziany publicznie.

Dzień rozpoczął się, gdy Bankman-Fried wszedł do gmachu sądu z dala od głównego wejścia, a fotografowie i reporterzy roili się, by zrobić zdjęcie.

Prezes Sądu Najwyższego Bahamów, Joy Ann Ferguson-Pratt, przedstawiła dowcipne spostrzeżenia, które często wywoływały śmiech na sali sądowej, żartując kiedyś „Nie urodziłem się wczoraj”, gdy obrońcy interpretowali prawo.

Wielokrotne zapominanie przez Fergusona Pratta nazwiska oskarżonego wywołało śmiech.

„Samuel” – powiedziała, zanim się spóźniła, gdy miliarder i potentat kryptowalut wymienił ją kiedyś po imieniu: „Bankman Fried”.

Ludzie na sali sądowej wachlowali się, by ochłodzić się w tropikalnym upale, gdy słońce wpadało przez okna.

Rozprawę odraczano dwukrotnie, raz w celu skonsultowania się z właściwością sądu w sprawie zwolnienia za kaucją i ponownie po południu.

Zawierał również obszerne omówienie leków Bankmana-Frieda, które według jego prawnika były stosowane w stanach obejmujących depresję, bezsenność i zaburzenia uwagi.

READ  Bugatti ma nadzieję, że jego ostatni samochód na gaz będzie najszybszym kabrioletem na świecie

Na początku postępowania Bankman-Fried poprosił o zmianę plastra Emsam, taśmy medycznej umieszczanej na skórze i stosowanej w leczeniu depresji dorosłych. Poprosił o opuszczenie sali sądowej na chwilę w celu zażycia lekarstw.

Bankman-Fried przyznał, że nie wziął ze sobą leków, kiedy został aresztowany, co przypisał „emocjonalnej nocy”.

Jego rodzice, Joseph Bankman i Barbara Fried, czasami wydawali się sfrustrowani argumentami przedstawionymi przez prokuraturę, która opisywała go jako uciekającego ryzyka.

Adwokat Bankmana-Frieda zauważył, że Bankman-Fried spędził tygodnie na Bahamach po upadku jego firmy bez próby opuszczenia kraju.

Pod koniec sesji spuścił głowę i uściskał rodziców. Furgonetka czekała przed sądem, aby go odebrać.

Dodatkowe raporty Jareda Higgsa z Nassau i Briana Ellswortha z Miami; Montaż autorstwa Megan Davies, Nolene Walder i Sama Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.