29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W Polsce nastąpi rozkwit turystyki letniej w związku ze zmianami klimatycznymi, przewiduje szef biura podróży TUI

W Polsce nastąpi rozkwit turystyki letniej w związku ze zmianami klimatycznymi, przewiduje szef biura podróży TUI

Polska będzie jednym z krajów, w których nastąpi wzrost turystyki letniej, ponieważ zmiany klimatyczne popychają wczasowiczów dalej na północ, przewiduje szef biura podróży TUI. Jest kraj 770 kilometrów (480 mil) linii brzegowej, z czego większość to piaszczyste plaże.

Dyrektor generalny firmy, Sebastian Eibel, mówi, że TUI planuje zainwestować w więcej zorganizowanych wakacji nad Morzem Bałtyckim oraz w Holandii i Belgii. „Daje nam to więcej możliwości rozwoju” – wyjaśnił podczas rozmowy z mediami, w tym BBC, Reuters i innymi. telegram.

Po tym, jak tego lata fale upałów spowodowały poważne zakłócenia dla wczasowiczów w południowej Europie, w szczególności Grecję nawiedziła seria pożarów, które spowodowały masowe ewakuacje. TUI musiało ewakuować 8000 klientów z wyspy Rodos.

Polskie wybrzeże Bałtyku od dawna jest popularnym miejscem wakacyjnym wśród Polaków, ale w ostatnich latach obserwuje się rosnącą liczbę zagranicznych turystów.

ostatni rok, telegram Hel – piaszczysty, wysadzany drzewami półwysep na północ od Gdańska – opisywany jako „nieprawdopodobny kawałek wakacyjnego raju na plaży w słonecznej Polsce”. Czytelnicy w tym roku Opiekun Wybrali półwysep jako jeden z ulubionych celów podróży w Polsce.

Tymczasem daleko od Bałtyku znajdowała się stolica Polski, Warszawa Rok 2023 został wybrany najlepszym celem podróży w Europie w publicznym głosowaniu. Kraków, drugie co do wielkości miasto w kraju i główny międzynarodowy ośrodek turystyczny, był wielokrotnie wybierany przez Brytyjskie Stowarzyszenie Konsumentów jako najlepsze miejsce na wypoczynek w Europie.

Z danych GUS z pierwszego kwartału tego roku wynika, że ​​pobyty turystów przekroczyły już poziomy sprzed pandemii.

READ  Polska stawia w stan oskarżenia 16 osób po rozbiciu rosyjskiej siatki szpiegowskiej | Wiadomości szpiegowskie

Od stycznia do marca w Polsce przebywało 7,02 mln turystów, w tym 1,35 mln z zagranicy. Te dwie liczby wzrosły odpowiednio z 6,7 miliona i 1,29 miliona w tym samym okresie w 2019 roku.

Dane te dotyczą okresu ferii zimowych, ale dane GUS dostępne od maja – ostatniego miesiąca – pokazały, że Polskę odwiedziło 602 tys. turystów zagranicznych (łącznie z pobytami bez noclegu). To wzrost o 31% w stosunku do poprzedniego roku.

Jednak Polska ma jeszcze długą drogę do przebycia, aby dogonić czołowe europejskie destynacje wakacyjne. Z danych Unii Europejskiej wynika, że ​​zagraniczni goście spędzili w 2019 r. 18,7 mln nocy w kurortach turystycznych kraju.

To 13. najwyższa liczba za liderami Hiszpanii (299 mln), Włochami (221 mln), Francją (136 mln) i Grecją (120 mln).

Przewiduje się, że ocieplenie spowodowane zmianami klimatycznymi nie tylko sprawi, że Polska stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem na wakacje, ale także pobudzi rozwijający się krajowy przemysł winiarski.

Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, finansowaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Źródło głównego obrazu: Fmbar22/Wikimedia Commons (poniżej CC BY-SA 3.0 PL)