21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska trzyma się Ukrainy, konflikt nie w interesie Rosji: ambasador Polski w Indiach

Adam Purakowski, ambasador Polski w Indiach, powiedział India Today, że zarówno Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), jak i Polska stoją po stronie Ukrainy w obliczu trwających napięć z Rosją.

Adam Purakowski, Ambasador RP w Indiach. (fot. Facebook / Adam Purakowski)

W rozmowie z Indiami Dzisiaj o kryzysie rosyjsko-ukraińskim ambasador RP w Indiach Adam Purakowski powiedział, że Rosja rozumie, że nie chce konfliktu i że zarówno Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), jak i Polska opowiadają się za Ukrainą.

„Negocjacje to jedyna droga. Ukraina jest suwerennym krajem i może decydować, czy przystąpić do NATO, czy nie. Ukraina jest również bardzo zamożna, ale należy do Ukrainy, a nie do Rosji. Sytuacja w regionie Donbasu jest realna. Napięcia są wysokie. Ukraina jest stanowcza – powiedział Adam Brokowski w rozmowie z India Today.

Zapytany o wysłanie wojsk na Ukrainę Adam Purakowski powiedział: „Ukraina nie jest sojusznikiem NATO, więc wysłanie wojsk nie jest możliwe, ale pomagamy wszelką bronią i pomocą wojskową”.

Czytaj | Dlaczego Rosja tak bardzo lubi Ukrainę

Oświadczenie polskiego ambasadora zbiega się z rosnącymi napięciami między Moskwą a NATO w związku z rosnącą obecnością wojskową Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą.

Podczas gdy Moskwa zaprzeczyła takiemu działaniu, Stany Zjednoczone wielokrotnie ostrzegały przed rosyjską inwazją na Ukrainę. W niedzielę prezydent USA Joe Biden zgodził się na spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem „w sprawie polityki”, że Moskwa nie zajmie Ukrainy.

Rosja sprzeciwia się wstąpieniu Ukrainy do NATO

Przeczytaj także | Rosja twierdzi, że jej posterunek graniczny został zaatakowany, a Ukraina nazywa to „fałszywymi wiadomościami”

Raport naziemny: Studentka z Indii, która przyjechała na Ukrainę na studia, odbywa obecnie szkolenie wojenne

Kliknij tutaj, aby zobaczyć IndiaToday.in Pełne pokrycie infekcji wirusem koronowym.