18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W lutym polski handel detaliczny rośnie

W lutym polski handel detaliczny rośnie

Sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła w lutym o 6,1% rok do roku, z 3% w poprzednim miesiącu, jak podał w czwartek GUS.

Szybciej rosły motocykle i części (26,6% wobec 22% w styczniu 2024 r.), paliwa stałe, ciekłe i gazowe (13,4% wobec 13,1%), farmaceutyki, kosmetyki i sprzęt ortopedyczny (6,9% wobec 3,8%) oraz sprzedaż. Inni (23% vs. 18,9%).

Jednocześnie odbiła sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (1,3% vs -0,6%), przy wolniejszym tempie sprzedaży tekstyliów, odzieży i obuwia (-11,5% vs -24,7%) oraz mebli i sprzętu AGD (-24,7%). %) spadła. -5,2% wobec -16,8%).

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna spadła w lutym o 0,9%, co oznacza znaczny spadek w porównaniu ze spadkiem o 19,5% w poprzednim miesiącu.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  Rachunek podatnika £1m za przywiezienie naszych śmieci z Polski