20 kwietnia, 2024

Podwójny podwójny Ivica Zubac Chorwacja Polska / Aktualności

Ivica Zubac strzelił double-double, gdy Chorwacja pokonała Polskę w meczu otwarcia przed kwalifikacjami do EuroBasketu 2025.

The Reprezentacja Chorwacji (1-0) pokonał Polskę (0-1) w meczu przed kwalifikacjami do EuroBasket 2025.

Ivica Jubach

Pozycja: C
Wiek: 25
Wzrost: 216 cm
Waga: 108 kg
miejsce urodzenia: Mostar, Bośnia i Hercegowina

Chorwaci przegrali w meczu w Warszawie Reprezentacja Polski Bliska walka z ostatecznym wynikiem 72-69 (11-15, 10-16, 28-16, 23-22).

Po pierwszej połowie meczu chorwaccy prowadzili 10-punktową przewagę (21:31), ale podopieczni trenera Damira Mulamerovicia zwyciężyli w trzeciej kwarcie 28-16, uzyskując 2-punktową przewagę (49-47) przed decydująca gra. Jedna czwarta gry.

Na 20 sekund przed końcem ostatniej kwarty Michał Sokołowski miał szansę na remis (69:72), ale nie trafił w rzut za 3 punkty. Chorwaci odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w grupie E drugiej rundy kwalifikacyjnej EuroBasket 2025.

Prowadzona przez Chorwację Ivica JubachUkończony z 19 punktami (8/11 2PT, 3/5 stóp), 10 zbiórkami, 2 blokami i 1 asystą w 30 minut.

Polski zespół nie został uratowany przez Mateusz PonitkaSilny indywidualny występ i ukończony z 26 punktami (6/10 2PTS, 3/5 3PT, 5/6 FT), 6 zbiórkami i 6 asystami w 30 minut.

Chorwacja: Ivica Zubac 19 (10 REB), Bojan Bogdanovic 16 (8 REB), Mario Hezonja 10.

Polska: Mateusz Ponitka 26 (6 REB, 6 AST), AJ Slaughter 16, Aleksander Balcerowski 11.