21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W listopadzie stopa inflacji w Polsce ulegnie dalszemu obniżeniu

W listopadzie stopa inflacji w Polsce ulegnie dalszemu obniżeniu

regionu dzisiaj

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 10:10

Zdjęcie: ratmaner/Shutterstock.com

Roczna stopa inflacji w Polsce spadła w listopadzie do 6,5% z 6,6% w poprzednim miesiącu, jak wynika z czwartkowych wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Był to najniższy poziom od września 2021 r., przy utrzymującym się spadku cen żywności i napojów bezalkoholowych (7,2% wobec 7,9% w październiku), energii elektrycznej, gazu i pozostałych paliw (7,9% wobec 8,3%) oraz paliw osobistych. Sprzęt transportowy (-5,7% vs. -14,4%).

W ujęciu miesięcznym ceny konsumenckie wzrosły w listopadzie o 0,7%. Z odrębnego raportu warszawskiego Urzędu Statystycznego wynika, że ​​produkt krajowy brutto (PKB) Polski wzrósł nieco bardziej, niż początkowo szacowano.

W trzecim kwartale gospodarka kraju wzrosła kolejno o 1,5%, czyli szybciej niż wzrost o 0,3% w drugim kwartale. We wstępnym raporcie tempo wzrostu wyniosło 1,4%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Budowanie branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które się sprawdzają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Wydawnictwa prasowe na całym świecie usilnie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez pogarszania wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.

Takie same możliwości chcemy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.

READ  UE zamyka umowę w sprawie Afryki i Pacyfiku po tym, jak Polska rezygnuje z weta - EURACTIV.com