29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W drugim sezonie Last of Us występuje Isabella Merced w roli Diny

W drugim sezonie Last of Us występuje Isabella Merced w roli Diny

„The Last of Us” doczekało się własnego serialu, a Isabella Merced dołącza do drugiego sezonu przebojowego serialu HBO.

„Dina jest ciepła, błyskotliwa, dzika, zabawna, moralna, niebezpieczna i od razu sympatyczna” – powiedzieli twórcy serialu Craig Mazin i Neil Druckman. „Możesz z łatwością szukać aktora, który uosabia wszystkie te cechy, lub od razu znaleźć Isabellę Merced. Nie moglibyśmy być bardziej dumni, że dołączyła do naszej rodziny. „

Merced stał się trzecim nowym członkiem obsady ogłoszonym w ostatnich dniach, dołączając do Kaitlyn Dever i gwiazdy „Beef” Younga Mazino.

Dinę opisuje się jako „wolną duszę, której oddanie Ellie zostanie wystawione na próbę przez brutalność świata, w którym żyje”.

W ostatnich latach Merced zagrał w wielu filmach, w tym w „Rosaline” u boku Devera. Jej inne filmy to m.in. główna rola w filmie aktorskim „Dora i zaginione miasto złota”, a także „Instant Family” z Markiem Wahlbergiem i Rose Byrne, remake „Ojca panny młodej” w Maxie, „ Sicario: Day of the Soldier” i „Transformers: The Last Knight”. Na horyzoncie ma także kilka znanych ról filmowych, w tym rolę Hawkgirl w Superman: Dziedzictwo, rolę w Alien: Romulus oraz główną rolę rolę w Madame Web.

Reprezentują ją CAA i Peikoff Mahan.

„The Last of Us” opiera się na popularnej grze wideo o tym samym tytule stworzonej przez Druckmanna i opracowanej przez Naughty Dog. W oficjalnym opisie czytamy: „Opowieść rozgrywa się dwadzieścia lat po zagładzie współczesnej cywilizacji. Joel (Pedro Pascal), zatwardziały ocalały, zostaje przydzielony do przemycenia 14-letniej Ellie (Bella Ramsay) z opresyjna strefa kwarantanny Co się zaczyna Ta mała praca wkrótce zamienia się w brutalną i rozdzierającą serce podróż, podczas której muszą przemierzać Stany Zjednoczone i polegać na sobie nawzajem, aby przetrwać.

W obsadzie pierwszego sezonu znaleźli się także Gabriel Luna, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett, Nick Offerman, Melanie Lynskey, Storm Reid, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Lamar Johnson, Kevon Woodard, Graham Greene, Elaine Miles, Ashley Johnson, I. Troya Bakera.

READ  Dixie DiAmelio, 21 lat, została przewieziona karetką do szpitala po tym, jak poczuła „omdlenie” i dzieli się aktualizacją

Autorami scenariusza i producentami wykonawczymi serialu są Mazen i Druckman. Oboje wyreżyserowali także odcinki serialu. Caroline Strauss i Evan Wells, prezes Naughty Dog, są producentami wykonawczymi obok Asada Qizilbasha i Cartera Swana z PlayStation Productions oraz Rose Lam. Serial jest koprodukcją HBO i Sony Pictures Television. Producentami są PlayStation Productions, World Games, The Mighty Mint i Naughty Dog.

„The Last of Us” odniosło ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Oprócz doskonałej oglądalności, serial otrzymał kilka nominacji do nagród za swój pierwszy sezon. Otrzymał trzy nominacje do Złotego Globu i 25 nominacji do nagrody Emmy. Choć ceremonia rozdania nagród Primetime Emmy Awards zaplanowana jest na 15 stycznia, serial zdobył już osiem nagród Emmy na gali Creative Arts Emmy. Obejmuje to zwycięstwa dla najlepszego aktora i gościnnej aktorki w serialu dramatycznym odpowiednio dla Offermana i Reeda.