15 listopada, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Vestas i Port Gwinei gotowe na morską bryzę w Polsce

Vestas i Port Gwinei gotowe na morską bryzę w Polsce

Vestas Zdnia, duński producent turbin wiatrowych, rozpoczął rozmowy techniczne z portem w celu promowania rozwoju portu jako głównego miejsca infrastruktury dla wody morskiej w Polsce.

Współpraca ta ma na celu wspieranie atrakcyjności portu dla deweloperów projektów jako kluczowego węzła dla przybrzeżnej generacji wiatrowej w regionie Polski i Morza Bałtyckiego.

Vestas i port w Gwinei współpracują w zakresie różnych tematów, w tym różnych wymagań dotyczących miejsca montażu wstępnego morskiej bryzy.

Vestas i Port Gdynia prowadzą bieżące rozmowy, a Vestas dzieli się specyfikacjami technicznymi wymaganymi od producenta turbin do zainstalowania turbin, w tym wiodącej w branży turbiny V236-15,0 MW.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Portem Gdynia, aby umożliwić rozwój ich lokalizacji i uczynić ją jak najbardziej atrakcyjną dla polskich deweloperów wody morskiej., „Powiedział Tommy Rahbach Nielsen, dyrektor operacyjny Vestas.

Biorąc pod uwagę instalacje wody morskiej w połowie lat 20. XX wieku, konieczne jest szybkie rozwijanie większej infrastruktury wodnej na rynkach, zwłaszcza jeśli łańcuch dostaw wody morskiej może dostarczać powietrze przybrzeżne po niższych kosztach. Techniczne dyskusje firmy Vestas z zespołem Postin’ Gwinea mające na celu ułatwienie rozwoju takich miejsc pomogą zapewnić konsumentom w Postin i innych krajach bałtyckich tanią energię morską.

Polska ogłosiła cel Aby zapewnić 11 gigawatów morskiej bryzy do 2040 r. i szersze aspiracje w zakresie morskiej bryzy w regionie są podkreślone w Deklaracji Wiatru na Morzu Bałtyckim Podpisano We wrześniu 2020 r. przez osiem krajów nadbałtyckich i Komisję Europejską.

Vestas powiedział, że dzięki silnej infrastrukturze portowej Polska może stać się również hubem eksportowym dla branży zaopatrzenia w powietrze morskie.

„Od 2018 roku Port Gwinei SA pracuje nad przekształceniem Portu Gwinei w terminal instalacyjny dla projektów morskich. Na tym etapie naszej produkcji mamy nadzieję, że współpraca z liderami branży na całym świecie umożliwi nam zaprojektowanie i udoskonalenie infrastruktury, która najlepiej odpowiada potrzebom deweloperów przybrzeżnych wiatrów.” Powiedział Jacek Sadaj, Prezes Portu S.A.

READ  Grofcore otwiera duże centrum badawczo-rozwojowe w Polsce