20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pianista wietnamski kwalifikuje się do polskiego międzynarodowego konkursu

Hieu Nhan & nbsp28 lipca 2021 | Popołudnie 02:29 GMT + 7

Królowa Viet Trung została pierwszą Wietnamką, która zakwalifikowała się do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Wyrafinowanego od ponad 40 lat.

Zmierzy się z 86 osobami z różnych regionów w finale 18. turnieju, który odbędzie się w Polsce w październiku tego roku.

25-latek powiedział: „Moja ciężka praca się opłaciła. Pozwoliłem mojej rodzinie, a zwłaszcza moim rodzicom, którzy poświęcili się, skupić się na grze na pianinie”.

Przygotowywał się do występu.

Nguyen Viet Trung jest drugim Wietnamczykiem, który rywalizuje w międzynarodowej operze mydlanej. Zdjęcie dzięki uprzejmości Nguyen Viet Trunk.

Jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie zostało dwukrotnie przełożone w tym roku z powodu epidemii Govt-19.

Tang był synem Tajów w 1980 roku, jedynym Wietnamczykiem, który zakwalifikował się przed Trunk. Wygrał mecz.

Urodzony w 1996 roku Trung jest na piątym roku studiów w Bizancjum im. Feliksa Novovizsky’ego, gdzie wykłada znana polska pianistka Katarcina Popova-Zydros. Zdobył liczne nagrody na konkursach pianistycznych, w tym główną nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Pokojowej w Wietnamie (2019), III nagrodę na Międzynarodowym Turnieju Pianistycznym w Karlovac w Chorwacji (2019) oraz główną nagrodę i pierwszą nagrodę w ogóle – Przesłuchania CEOA Polska (2014) ).

Polski magazyn muzyczny Duoza Musa nazwał go kiedyś „gwiazdą muzyki o niezaprzeczalnym talencie fortepianowym”.

Nguyen gra na pianinie Viet Trung

Występ Nguyen Viet Trunk.

READ  Liga Narodów: Anglia udaje się do Polski, aby w meczach otwarcia gościć Irlandię i Szkocję