7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Minnesota Vikings v Carolina Panthers

USFL Aby zejść z łańcuchów, zmierz pierwsze spadki za pomocą chipa w kuli i żółtej linii na telewizorze

Obrazy Getty

Kiedy nadejdzie czas na pierwsze przyłożenie w USFL, urzędnicy zażądają rozwiązania zaawansowanego technologicznie w miejsce prostych łańcuchów o długości 10 jardów, które były używane w piłce nożnej sto lat temu.

USFL rozegrał mecz przedsezonowy w piątek wieczorem, w którym zadebiutował pierwszy nowy system pomiaru w dół, który łączy żeton w każdej piłce nożnej z pierwszą żółtą smugą, którą fani przyzwyczajeni są do oglądania w telewizji. Film przedstawiający korzystanie z niego podczas meczu przedsezonowego Towarzyszyło temu twierdzenie USFL, że liga juniorów miała „pomiary w dół, które są dokładniejsze niż kiedykolwiek”.

To jednak może nie być dokładne. Podczas gdy obraz piłki nożnej i obraz linii, która ma zostać schwytana, brzmi bez wątpienia fajnie – przypominając sposób, w jaki powtórki są wykorzystywane w tenisie – prawda jest taka, że ​​tego rodzaju technologia śledzenia piłki nie jest wystarczająco dokładna, aby zagwarantować, że pierwsze wołania z dołu będą poprawne.

NFL ma już chip w każdej piłce nożnej, ale używa tych chipów tylko do śledzenia statystyk nowej generacji, a nie do zarządzania. Dzieje się tak, ponieważ żetony w środku każdej piłki nie są wystarczająco dokładne, aby określić, gdzie piłka jest na cal. Dane sprawdzają się dobrze jako dobre przybliżenie tego, gdzie jest piłka, podając lub przyjmując długość jednej stopy. Ale nie mówi ci, czy trzecie zagranie ledwo doprowadziło do pierwszego, czy też powinieneś zmierzyć się z czwartym atakiem i calem.

Technologia Replay dobrze sprawdza się w tenisie, ponieważ tenis jest sportem, który przede wszystkim w nim pomaga: mniejszy rozmiar piłki, kulisty kształt piłki oraz możliwość ustawienia kamery pod różnymi kątami z niezakłóconym widokiem piłki i linii na piłce . Kort sprawia, że ​​tenis doskonale nadaje się do systemu powtórek. Piłka nożna po prostu nie działa w ten sposób. Nie zawsze jest możliwe dokładne zlokalizowanie piłki, gdy kolano noszącego piłkę dotyka ziemi, zwłaszcza gdy potężni mężczyźni otaczają noszącego piłkę i zasłaniają jego kolano lub piłkę.

READ  Pierwszy pełnoekranowy iPhone może pojawić się w 2024 roku

Widzowie telewizyjni prawdopodobnie na początku będą zadowoleni z oglądania rozwiązania NFL, ale nikt nie powinien oczekiwać, że rzeczywisty monitoring piłki będzie bardziej dokładny niż w NFL.