20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Urządzenia Google Pixel tracą skrót do mikrofonu Asystenta

Urządzenia Google Pixel tracą skrót do mikrofonu Asystenta

Ogłaszając, że Asystent straci 17 „niewykorzystanych” funkcji, Google poinformował również, że skrót do mikrofonu Pixel Launcher zostanie usunięty. Google właśnie to wdraża.

Wielokolorowa ikona mikrofonu obok Obiektywu na pasku wyszukiwania u dołu Pixel Launchera nie będzie już otwierać Asystenta Google. Zamiast tego aktywuje teraz wyszukiwanie głosowe.

Ta stara aplikacja Google będzie „przekazywać wyniki wyszukiwania w odpowiedzi na Twoje zapytania”. Najbardziej godnym uwagi dodatkiem, który został ostatnio dodany, jest Hum to Search.

Ale nie będziesz już mógł z niego korzystać Ikona mikrofonu na pasku wyszukiwania, aby wykonać czynności takie jak „włącz światła” lub „wyślij wiadomość”.

Firma stwierdziła, że ​​chce zapewnić „bardziej spójną obsługę aplikacji Google”.

Na niektórych dzisiejszych urządzeniach Pixel dotknięcie mikrofonu powoduje wyświetlenie nowego komunikatu „Dostęp do Asystenta Google został przeniesiony”. Zostaniesz przekierowany do opcji „Hej Google” lub „Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania”.

Nie wspomniano o tym, jak przesuwać po przekątnej od lewego/prawego dolnego rogu ekranu. Google nie oferował wielokrotnie tej opcji. Na korzyść przycisku zasilania może to wskazywać, że sposób uruchamiania gestów nie jest długi na ten świat.

Inną kwestią jest sposób, w jaki Circle to Search naciska długo pasek nawigacyjny lub jak uruchamiany jest przycisk Początek. Jeśli nawigacja jest ustawiona na trzy przyciski, użytkownicy stracą możliwość otwarcia Asystenta z dowolnego miejsca za pomocą jednego kliknięcia.

Jeśli chcesz uruchomić Asystenta Google jednym dotknięciem, możesz go włączyć Ikona na ekranie głównym.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to irytująca zmiana, która nadal nie ma sensu i zmienia zakorzenione przyzwyczajenia użytkownika. Nie sądzę, żeby wiele osób korzystało z wyszukiwania głosowego lub się tego spodziewało. Jedyną rzeczą, która może wyjaśnić tę zmianę, jest to, czy Bard pewnego dnia otworzy mikrofon.

READ  269 ​​USD GPU AMD Radeon RX 7600 celuje w „słodki punkt” 1080p

Więcej o Asystencie Google:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.