22 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraine power being restored after

Umorzenie długów Ukrainy jest uwzględnione w amerykańskim projekcie ustawy o obronie, zatwierdzonym przez Izbę Reprezentantów

W czwartek Kongres zrobił krok w kierunku Umożliwienie Ukrainie opóźniania płatności Na setkach miliardów dolarów pożyczonych od Stanów Zjednoczonych, krajów europejskich i innych części świata.

The Ustawa o zezwoleniach na obronę narodową (NDAA).) na rok budżetowy 2023 przeszedł przez Izbę Reprezentantów w czwartek po południu stosunkiem głosów 350 do 80. Ten 4400-stronicowy rachunek zawiera sekcję dotyczącą „umorzenia ukraińskiego długu”.

Pentagon odrzuca prośbę o dodatkową pomoc dla Ukrainy w wysokości 37,7 miliarda dolarów

Ustawa przyjęta przez Izbę Reprezentantów w czwartek wymaga, aby Stany Zjednoczone rozpoczęły starania o umorzenie długów dla Ukrainy, ponieważ prezydent Wołodymyr Zełenski nadal broni swojego kraju przed Rosją. (Zdjęcie: DAMIR SENCAR/POOL/AFP) (Zdjęcie: DAMIR SENCAR/POOL/AFP za pośrednictwem Getty Images)
(Zdjęcie: DAMIR SENCAR/POOL/AFP za pośrednictwem Getty Images)

W tej sekcji stwierdza się, że Sekretarz Skarbu USA poleci amerykańskim przedstawicielom międzynarodowych instytucji finansowych „wykorzystanie głosu, głosu i wpływów Stanów Zjednoczonych w celu popierania, aby odpowiednia instytucja niezwłocznie zapewniła Ukrainie odpowiednią ulgę w obsłudze zadłużenia”.

Nakazuje Departamentowi Skarbu rozpocząć „natychmiastowe działania” wraz z innymi rządami i wierzycielami komercyjnymi „w celu przeprowadzenia kompleksowej redukcji zadłużenia Ukrainy”.

Stany Zjednoczone są gotowe spowolnić dostawy wysokiej jakości amunicji na Ukrainę

Przedstawiciel Adam Smith z D-Waszyngton przewodniczy Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, która negocjowała ustawę o polityce obronnej, która zawiera język związany z Ukrainą.

Przedstawiciel Adam Smith z D-Waszyngton przewodniczy Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, która negocjowała ustawę o polityce obronnej, która zawiera język związany z Ukrainą.

Język mówi tylko o oddłużeniu, a nie pomocy udzielonej Ukrainie w tym roku Broń się przed rosyjską inwazją.

Stany Zjednoczone są zdecydowanie największym ofiarodawcą pomocy dla Ukrainy w postaci broni, sprzętu, wsparcia logistycznego, szkolenia i innej pomocy dla rozdartego wojną kraju. Stany Zjednoczone przekazały również Ukrainie miliardy dolarów wsparcia gospodarczego, wystarczającego na pokrycie większości rocznego budżetu Ukrainy.

Ustawa uchwalona na początku tego roku dała Ukrainie 4,5 miliarda dolarów, aby umożliwić Ukrainie „utrzymanie stabilności makroekonomicznej i zapewnienie obywatelom podstawowych usług”.

READ  Japończyk najwyraźniej podpala się w proteście podczas państwowego pogrzebu byłego premiera

Moskwa potępia reakcję USA na domniemane zbrodnie wojenne przeciwko rosyjskim żołnierzom na Ukrainie

Sekretarz skarbu Janet Yellen otrzyma zadanie ubiegania się o umorzenie długów dla Ukrainy od pożyczkodawców zgodnie z ustawą o Izbie Reprezentantów.

Sekretarz skarbu Janet Yellen otrzyma zadanie ubiegania się o umorzenie długów dla Ukrainy od pożyczkodawców zgodnie z ustawą o Izbie Reprezentantów.
(CBS/zrzut ekranu)

W zeszłym miesiącu administracja Bidena zwróciła się do Kongresu o kolejne 37,7 mld dolarów wsparcia dla Ukrainy. Gdyby uchwalono, Kongres zatwierdziłby ponad 100 miliardów dolarów na wydatki związane z Ukrainą, chociaż nie wszystkie te pieniądze trafiają na Ukrainę – na przykład miliardy są wykorzystywane do uzupełniania zapasów broni w Ameryce.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Jednak jakikolwiek międzynarodowy plan umorzenia spłaty zadłużenia Ukrainy lub ewentualnego umorzenia długu wpłynąłby na Stany Zjednoczone bardziej niż na jakikolwiek inny kraj.

Ustawodawstwo zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów zawiera kilka innych postanowień związanych z Ukrainą, w tym przedłużenie pomocy USA w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy do 2023 r., wspólną amerykańsko-ukraińską umowę o sponsorowaniu i badaniach urazów wojskowych oraz bieżącą krótko- i średnioterminową pomoc dla kraj.