30 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Umiera Chloe Gulager, aktorka „Virginian” i „Last Picture Show”

Umiera Chloe Gulager, aktorka „Virginian” i „Last Picture Show”

Chloe Gulager, wszechstronny aktor znany z ról w „Wirginii” i „Ostatnim pokazie filmowym”, zmarł z przyczyn naturalnych. Miał 93 lata.

To była śmierć weterana dramaturga Potwierdzone na Facebooku przez jego synową, Diane Goldner, która powiedziała, że ​​Goulger zmarł „w środku swojej kochającej rodziny”.

„Chloe był tak samo troskliwy, jak lojalny i oddany swojemu zawodowi, dumny członek Narodu Czirokezów, łamacz zasad, zręczny i inteligentny, i zawsze po stronie uciskanych” – czytamy w oświadczeniu z soboty. „Był pogodnym, żarłocznym, czułym, łagodnym czytelnikiem. Głośny i poważny.”

William Martin Julger urodził się w 1928 roku w Holdenville w stanie Oklahoma i pokonał aktora 165 punktów w jego karierze przez prawie siedem dekad. Ostoja w TV West, Gulager był chyba najbardziej znany na małym ekranie z roli w „Virginie”, w którym zagrał nieubłaganego zastępcę szeryfa Emmetta Rykera. Wszedł do serialu w trzecim sezonie w 1965 roku i pojawił się w ponad 50 odcinkach przed odejściem w 1968 roku, W Hollywood Reporter.

Inne godne uwagi kredyty telewizyjne Zawierał „Alfred Hitchcock Presents”, „Knight Rider”, „Hawaii Five-O” i „Murder, I Wrote”.

(LR): Steve Franken i Clu Gulager w filmie telewizji ABC „Houston, mamy problem”.
Ogólne treści rozrywkowe Disneya za pośrednictwem Getty Images

Będąc częścią Cherokee, Gulager może pochwalić się także imponującą karierą na dużym ekranie, występując w wielu przebojach kinowych, w tym „Winning”, „McQ” i „The Killers” Dona Siegela (1964). W tym ostatnim wciela się w zastępcę zabójcy Charliego Stroma (Lee Marvin), który zostaje pobity przez szefa mafii (Ronald Reagan).

Rola Julgera w „Zabójcach” przekonała reżysera Petera Bogdanovicha, który zmarł w styczniu, aby umieścić go w słynnym klasycznym filmie z 1971 roku „The Last Picture Show”. Zagrał Abilene, lekkomyślnego potentata naftowego, który kochał się zarówno z Louisem Farrow (Ellen Burstyn), jak i jej córką Jacy Farrow (Sybel Shepherd).

Clu Gulager pojawia się na premierze Dimension Films "Pirania 3DD" W Man China 6 w dniu 29 maja 2012 r. w Los Angeles w Kalifornii.
Clu Gulager przybywa na premierę Piranha 3DD z Dimension Films w Mann Chinese 6 w dniu 29 maja 2012 r. w Los Angeles w Kalifornii.
Obrazy Getty

W latach 80. Gulager pojawił się także w serii horrorów klasy B jako pracownik magazynu walczący z zombie w Powrocie żywych trupów – roli, której początkowo nie chciał przyjąć.

READ  Ernie Hudson skacze, aby zrestartować NBC Quantum Leap

„Nie bardzo chciałem tego robić” – wspomina w wywiadzie z 2017 roku. Z Tulsa World. „Myślałem, że jestem trochę ponad tym. I okazuje się, jeśli w ogóle pamiętam, to właśnie będę pamiętał… Zabiłem 18 zombie, a potem wrócili i zastrzelili się!”

Ostatnią na ekranie rolą Gulagera była rola bibliotekarza w liście miłosnym Quentina Tarantino z 2019 roku, Pewnego razu… w Hollywood.

Gulager w serialu ABC "pies i kot."
Gulager w serialu ABC „Pies i kot”.
ABC

Podczas gdy niektórzy mogą postrzegać pracę jako frywolne przedsięwzięcie, Gulager uważał, że zawód jest absolutnie niezbędny dla zdrowia społeczeństwa. „Mówię młodym studentom z mojej klasy, że to, co robimy, jest tak samo ważne jak praca człowieka, który uprawia pszenicę, lekarza, który ratuje życie, i architekta, który buduje domy”, powiedział w komunikacie prasowym ABC, zanim wystąpił w filmie. film telewizyjny „Stickin”. Razem” w 1978 roku, W New York Times. „To, co robimy w naszych najlepszych chwilach, to dostarczanie ludzkości pokarmu dla duszy”.

Gulager był żonaty z artystką i aktorką Miriam Bird Nethri od 1952 roku do jej śmierci w 2003 roku. Pozostał po nim synowie John i Tom oraz wnuk Chloe Mucha.