12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraińska aktywistka Daria Kaliniuk konfrontuje się z Borisem Johnsonem w sprawie reakcji Zachodu na Rosję

Ukraińska aktywistka Daria Kaliniuk konfrontuje się z Borisem Johnsonem w sprawie reakcji Zachodu na Rosję

Johnson potępił Rosję za stosowanie „barbarzyńskiej” taktyki wobec ukraińskich cywilów. Obiecał też, że Wielka Brytania zrobi więcej, aby pomóc szybko rosnącej liczbie Ukraińców”. uchodźcy uciec od konfliktu. Powiedział, że Wielka Brytania złagodzi ograniczenia dotyczące członków rodzin obywateli brytyjskich i Ukraińców mieszkających w Wielkiej Brytanii. Ta zmiana wciąż stanowi znacznie mniej niż to, co oferują inne kraje europejskie.

Punktem kulminacyjnym konferencji prasowej było jednak pełne pasji przemówienie Daria Kalinyuk, dyrektora wykonawczego Centrum Antykorupcyjnego, ukraińskiej organizacji wspierającej.

„Przyjeżdżasz do Polski. Powiedziała, że ​​nie przyjedziesz do Kijowa… bo się boisz.

Sugerował również, że Wielka Brytania mogłaby zrobić więcej, aby wziąć na cel rosyjskich oligarchów, którzy nazywają Londyn – czasami nazywany „Londongradem” – domem.

Ukraińska aktywistka Daria Kalinyuk rzuciła wyzwanie premierowi Borisowi Johnsonowi podczas konferencji prasowej w Warszawie 1 marca, kwestionując brak reakcji NATO. (Reuters)

Mówisz o kolejnych sankcjach, premierze. Jednak Roman Abramowicz nie karane. Jest w Londynie. Jego dzieci nie biorą udziału w bombardowaniu. „Jego dzieci są właśnie tam, w Londynie” – powiedział Kalinyuk. Johnson zobowiązał się do represje Z powodu „brudnych pieniędzy” Wielkiej Brytanii rząd brytyjski zamroził aktywa i nałożył zakaz podróżowania na garstkę prominentnych rosyjskich oligarchów.

W emocjonalnym apelu aktywista pochodzący z Kijowa poprosił Johnsona, aby pomyślał o kobietach i dzieciach, które boją się o swoje życie, i wezwał sojuszników NATO do wsparcia strefy zakazu lotów.

„Ukraińskie kobiety i dzieci są w głębokim strachu z powodu bomb i pocisków wystrzeliwanych z nieba. Ukraińcy desperacko domagają się praw do ochrony naszego nieba. Żądamy strefy zakazu lotów” – powiedziała.

Johnson, pogardzany przez giełdę, wykluczył nałożenie na Ukrainę strefy zakazu lotów.

„Chcę tylko powiedzieć, że jestem w pełni świadomy, że jako rząd Wielkiej Brytanii nie możemy zrobić wystarczająco dużo, aby pomóc w sposób, w jaki chcesz. Muszę być w tym szczery” – powiedział. Odnosząc się do strefy zakazu lotów, powiedział: „Niestety, z tego wynika, że ​​Wielka Brytania zaangażuje się w zestrzeliwanie rosyjskich samolotów i zaangażuje się w bezpośrednią walkę z Rosją. To nie jest coś, co możemy zrobić ani sobie wyobrazić”.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem, Iran Wiadomości na żywo: USA rozważają reakcję na atak dronów