25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina wyraziła poważne zaniepokojenie atakami rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy

Ukraina wyraziła poważne zaniepokojenie atakami rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy

Jak Wojna w Europie Wschodniej Ukraina wyraziła poważne zaniepokojenie po niedzielnych atakach rosyjskich rakiet na bazę wojskową w pobliżu polskiej granicy. Burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj, który przyjął telegram, powiedział, że cztery pociski uderzyły w obiekt wojskowy w obwodzie jaworowskim. Dodał, że obiekt został całkowicie zniszczony, ale nie zgłoszono żadnych ofiar. „Dwa pociski zostały zestrzelone przez ukraińskie siły obrony powietrznej”. Dziękuję za zapewnienie nam bezpieczeństwa! „Napisał w Telegramie.

Satovi dodał, że tym razem rakieta była wycelowana na odległość 15 km od polskiej granicy, a zasięg pocisku wynosił około 1,5 tys. km. – Przed nami dużo pracy, a głównym celem jest wygranie wojny – dodał. Uderzenia rakietowe zmusiły przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michaela Odessę do szukania schronienia podczas jego wizyty. Według Wolność Kijowa, Premier Ukrainy Denis Schmidt powiedział w telegramie, że jego spotkanie z Michaelem zostało przerwane przez atak rakietowy. Jednak obaj przywódcy nie ucierpieli w tym incydencie.

Rosja wysyła do Biełgorodu 19 batalionowych zespołów taktycznych: Ukraina

Tymczasem ukraińskie wojsko twierdzi, że Rosja wysłała co najmniej 19 batalionowych zespołów taktycznych (BTG) do Biełgorod w celu złamania ukraińskiego bezpieczeństwa w Doniecku. Według urzędników ukraińskich sił zbrojnych zespoły mogą mieć około 15 200 żołnierzy z czołgami, bateriami rakietowymi i inną bronią, a rosyjskie siły zbrojne są bardzo aktywne w obwodach słobodańskim i donieckim.

Przywódca NATO Stoltenberg popiera zwycięstwo Ukrainy w wojnie z Rosją

Warto zauważyć, że Ukraina nadal zdecydowanie sprzeciwia się rosyjskim atakom, gdy wojna w niedzielę wejdzie w swój 81 dzień. Tymczasem sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Ukraina może pokonać Rosję w toczącej się wojnie i wezwał koalicję do dalszego dostarczania Kijowowi sprzętu wojskowego. Powiedział, że Ukraina może wygrać tę wojnę i że powinna zwiększyć i rozszerzyć swoją pomoc dla Ukrainy. Lider NATO wyraził także nadzieję, że rozwiane zostaną obawy Turcji o zbliżające się starania o członkostwo Szwecji i Finlandii.

READ  Sukces projektów Polska, Ukraina 2022 Podłączanie Codebus | Aktualności

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej