27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska: TVP jest gotowa pomóc w organizacji Eurowizji 2023

Szef TVP powiedział, że polska telewizja TVP jest gotowa pomóc Ukrainie w organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

Rozmawiając z Plezadą, Panie. Jacek Kurski wyjaśnił, że TVP jest gotowa pomóc Ukrainie w organizacji Eurowizji 2023, ale powinna przedyskutować sprawy z polskim rządem przed złożeniem jakichkolwiek zobowiązań. Wyjaśnił to:

Zawsze jest wola pomocy, ale są też procedury, które wiążą nas z byciem agencją skarbu państwa, podmiotem publicznym i tu jesteśmy zdyscyplinowani, więc nie mogę składać obietnic poza ogólnie dobrą wolą w tej sprawie.

Do tej pory miasto Sztokholm Powiedział, że jest gotowy do gościć w Szwecji, ale SVT jeszcze nie skomentował tej sprawy. Doniosły o tym również islandzkie media RÚV Rok 2023 widzi możliwość pozytywnego prowadzenia zawodów. Ponadto Hiszpania potwierdziła zamiar współorganizowania turnieju RTVE 2023 z EBU. Jest już za późno, aby wiedzieć, gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs.

Po dwóch wygranych w Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów ogłosił, że Polska weźmie udział w Konkursie Piosenki Eurowizji 2023 i że jego wsparcie dla konkursu ma na celu dalsze sukcesy na Eurowizji. Kurski potwierdził.

Ochmann zajął 12. miejsce w Wielkim Finale dla Polski z piosenką „River”. To najlepszy wynik dla Polski od czasu, gdy Michał Szpak zajął w Sztokholmie 8. miejsce w 2016 roku.

Źródło obrazu: EBU / Nathan Reinds | Źródło: Plejata

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku z kilkoma krajami Europy Wschodniej. Edita Kourniak napisała jej „To nie ja!” Drugie miejsce z piosenką, ich debiutancki rok przyniósł najlepsze wyniki do tej pory. Następnie Polsce nie udało się powtórzyć tego pierwszego zwycięstwa, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce tylko raz podczas pierwszego turnieju od 1994-2011. W 2012 roku, po serii kwalifikacji, Polska wycofała się z konkursu z powodu problemów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku do 2017 roku kwalifikują się do finałów i wygrywają znaczną liczbę konkursów.

READ  bne IntelliNews - Polska inflacja rośnie w październiku do 6,8% r/r, wynika ze wstępnych szacunków