29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraina odpadła z EuroBasketu po przegranej 94-86 z Polską

Ukraina odpadła z EuroBasketu po przegranej 94-86 z Polską

BERLIN – Zakończył się bieg Ukrainy na EuroBasket.

AJ Slaughter zdobył 24 punkty, Mateusz Bonitka dodał 22, a Polska wyeliminowała Ukrainę z mistrzostw Europy 94-86 w niedzielę.

Alexander Balcerowski strzelił 14, a Michał Sokołowski 13 dla Polski, która zakończyła mecz 20-10. Luka Doncic oraz mistrz EuroBasketu w Słowenii w środowym meczu ćwierćfinałowym.

Tym samym nagle zakończył się letni harmonogram reprezentacji Ukrainy. Zespół grał i trenował w kilku krajach Europy przez całe lato, ale nie był w stanie zebrać własnego z powodu obecnej wojny, wywołanej inwazją na Rosję w lutym.

Mecze były transmitowane na Ukrainie podczas EuroBasketu, a gracze stwierdzili, że ich występ w turnieju podniósł na duchu.

„Jestem pewien, że daje im to dużo motywacji i pomaga im trochę oderwać myśli od bitwy i patrzeć, jak gramy”. Svi Mykhailiuk powiedział. „Oczywiście, dzisiejszy dzień nie był dobrym przykładem tego, jak graliśmy, ale przez cały ten czas dawaliśmy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że im się podobało. Oczywiście, jest to trudne dla wszystkich, ponieważ rodziny wszystkich chłopaków wciąż tam są, więc jest ciężko … Tutaj. Ale będzie tutaj. Doceniam wszystkich. Doceniam każdego, kto walczy.”

Ukrainę poprowadził Wiaczesław Bobrow z 15 punktami. Artem Pustovy i Isuf Sanon zdobyli po 13 biegów, Mykhailiuk 12 biegów i Ivan Tkachenko 10 biegów.

Żadna z drużyn nie kierowała więcej niż dziewięcioma w grze, która zawierała 12 zmian prowadzących i 11 remisów.

„Było ciężko, ale zrobiliśmy to, co zrobiliśmy” – powiedział Mykhailiuk. „Myślę, że zrobiliśmy więcej, niż wszyscy się spodziewali”.

READ  Szczątki 8000 ofiar nazistowskich wojen odnalezione w Polsce